Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Fot. Bartosz Warzecha
Prapremiera sztuki zatytułowanej "Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu" na podstawie reportażu noblistki Swietłany Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa" w sobotę wieczorem w Teatrze Kana w Szczecinie.
To historia ludzi po katastrofie, kiedy nic nie jest już takie jak było przedtem. Czy życie jest w ogóle możliwe - pytają bohaterowie? Przedstawienie reżyseruje Krzysztof Popiołek, w
ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Krzysztof Popiołek pochodzi ze Świnoujścia i jest absolwentem Szkoły Teatralnej w Krakowie. Bardzo chciał zrealizować spektakl w swoim regionie i tak zaczęła się współpraca z Teatrem Kana.

- Zainspirowała mnie książka noblistki - mówi Krzysztof Popiołek. - To zbiór reportaży Swietłany Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa. Kroniki przyszłości". To jest zbiór reportaży dotyczących wybuchu w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku.

- Tamta traumatyczna historia długo nie mogła być opowiedziana - mówi jedna z aktorek Karolina Sabat. - W książce są różne postacie, które opowiadają swoją historię. Historię po katastrofie i my jesteśmy takimi ludźmi po katastrofie i swoim własnym głosem opowiadamy historie, które się naprawdę wydarzyły.

Premiera rozpocznie się w sobotę o 19. Kolejny pokaz w niedzielę o 17.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2014-12-18, godz. 11:52 Remont Opery na Zamku minął półmetek [ZDJĘCIA] Sześć firm chce dokończyć remont siedziby szczecińskiej Opery na Zamku. Do wykonania jest jeszcze między innymi oświetlenie i nagłośnienie w dwóch salach. » więcej 2014-12-18, godz. 06:43 Milicjanci i żołnierze na ulicach Szczecina [ZDJĘCIA] Grupa Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej przeniosła w czasie mieszkańców Szczecina. Jej członkowie w mundurach z epoki zorganizowali w środę tymczasowy posterunek na Placu Solidarności w Szczecinie. » więcej 2014-12-18, godz. 06:17 "Świadkowie Historii" wyróżnieni [ZDJĘCIA] Ks. Witold Andrzejewski, Ewa Gruner-Żarnoch, Zbigniew Moskot ps. 'Flis, Danuta Szyksznian-Ossowska ps. 'Sarenka' i Jan Tarnowski uhonorowani tytułem 'Świadek Historii'. » więcej 2014-12-17, godz. 19:39 Parlament Europejski nagrodził "Idę" Film Pawła Pawlikowskiego otrzymał nagrodę LUX Prize za zachęcanie do dyskusji o wartościach ważnych dla Unii Europejskiej. » więcej 2014-12-17, godz. 17:38 Największe przeboje zespołu Republika w szczecińskiej Filharmonii W kolejną rocznicę wydarzeń grudniowych Filharmonia w Szczecinie wraz z Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na koncert zespołu „Nowe Sytuacje”. » więcej 2014-12-16, godz. 19:27 Polskie zwyczaje kolędnicze zawitały na Zamek Książąt Pomorskich Stroje kolędnicze, figurki, szopki i gwiazdy - łącznie ponad 200 eksponatów. Wszystko w Zamku Książąt Pomorskich w Galerii Gotyckiej na wystawie 'Gore gwiazda. Polskie zwyczaje kolędnicze'. » więcej 2014-12-16, godz. 17:46 Nowy obraz Augusta Mosta w Muzeum Narodowym Nowy obraz Augusta Mosta trafił do Muzeum Narodowego dzięki szczecińskim przedsiębiorcom. » więcej 2014-12-13, godz. 21:13 "Ida" obsypana Europejskimi Nagrodami Filmowymi [WIDEO] Ida' Pawła Pawlikowskiego zdobyła Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, zdjęcia oraz publiczności. 27. gala 'europejskich Oscarów' odbyła się w Rydze i są to najważniejsze nagrody filmowe na naszym… » więcej 2014-12-13, godz. 13:33 Jest nowy numer Szczecinera, a w nim rozwiązanie pewnej zagadki Jest już najnowszy 'Szczeciner'. To czwarty numer rocznika. 'Szczeciner' to dwanaście artykułów dotyczących historii Szczecina i okolic naszego miasta. » więcej 2014-12-11, godz. 21:49 Uchwycić moment w obrazie. Sztuka w filharmonii 'Kolor musi śpiewać' to tytuł wystawy, którą w czwartek zobaczyli szczecinianie. Czwarte piętro filharmonii zamieniło się w galerię sztuki. » więcej
428429430431432433434