Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Początek jubileuszowego koncertu w niedzielę o 18 w Operze na Zamku. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Początek jubileuszowego koncertu w niedzielę o 18 w Operze na Zamku. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Koncert Jubileuszowy Ireny Brodzińskiej odbędzie się w niedzielę w Operze na Zamku. Wieczór wspomnień będzie dedykowany ikonie polskiej sceny muzycznej, wybitnej solistce i wielkiej osobowości.
Irena Brodzińska zadebiutowała w Szczecinie w 1957 r., wiążąc się z operą na długie lata. Szybko zyskała uwielbienie i podziw mieszkańców oraz środowiska muzycznego z całego kraju. Obdarzona wielką urodą i talentem, prawdziwa diva Irena Brodzińska, była i wciąż jest niekwestionowaną gwiazdą. Podczas koncertu z udziałem zaproszonych gości - rodziny i bliskich jubilatki usłyszymy znane arie operetkowe w wykonaniu solistów Opery na Zamku, a także anegdoty, opowieści i ciekawostki z życia artystycznego tamtych lat. Wieczór uświetni występ córki pani Ireny - Grażyny Brodzińskiej i wnuczki - Natalii Brodzińskiej. Na scenie pojawią się aktorzy i muzycy Teatru Polskiego.

W roli wodzireja wystąpią Michał Janicki i Adam Opatowicz, który jest także reżyserem tego wydarzenia.

Irena Brodzińska przyjechała do Szczecina na zaproszenie Jacka Nieżychowskiego, założyciela szczecińskiej sceny muzycznej.

- Pierwszy spektakl na Potulickiej odbywał się jeszcze w nieskończonej sali - wspomina Brodzińska. - Kiedy popatrzyłam w górę padał śnieg, dlatego że nie zdążyli jeszcze uzupełnić całego dachu.

- Stworzyliśmy wtedy wielką kochającą się rodzinę - wspomina dalej Brodzińska. - Cały zespół tak strasznie pragnął powstania tego teatru, tak bardzo wszyscy się starali, żeby potem uzyskać coraz lepszy poziom. To był niepowtarzalny okres.

Początek jubileuszowego koncertu w niedzielę o 18 w Operze na Zamku.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2019-02-13, godz. 14:55 Emerytura nie oznacza bezczynności. Pani Cecylia pozostaje w Książnicy Legenda Książnicy Pomorskiej w Szczecinie przeszła na emeryturę. Cecylia Judek nie jest już Sekretarzem Naukowym biblioteki. Nie oznacza to jednak, że się rozstała z Książnicą. » więcej 2019-02-11, godz. 08:43 Grammy rozdane W Los Angeles po raz 61 rozdano muzyczne nagrody Grammy. To najważniejsze na świecie wyróżnienia w tej dziedzinie i są potocznie nazywane muzycznymi Oscarami. W tym roku szczególnie zaskoczył raper Childish Gambino, który odmówił… » więcej 2019-02-11, godz. 07:36 Nagrody BAFTA wręczone. Triumf "Faworyty", "Zimna wojna" bez statuetek Tegoroczne BAFTY rozdane. Mimo czterech nominacji dla 'Zimnej Wojny', film Pawła Pawlikowskiego nie otrzymał żadnego wyróżnienia. » więcej 2019-02-10, godz. 13:52 Łukasz Żal otrzymał nagrodę ASC Autor zdjęć do filmu 'Zimna wojna' Łukasz Żal otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych ASC. O wyróżnienie to ubiegali się także operatorzy pracujący przy takich filmach jak 'Roma', 'Narodziny gwiazdy'… » więcej 2019-02-10, godz. 13:02 "Każdy ma to coś". Filharmonia pokaże spektakl "Kim był Oz" Przygody Dorotki i jej małego towarzysza Toto w symfonicznej odsłonie będzie można zobaczyć w niedzielę w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Odbędzie się tam premiera spektaklu muzycznego zatytułowanego 'Kim… » więcej 2019-02-10, godz. 08:02 "Zimna wojna" może zdobyć cztery nagrody BAFTA 'Zimna wojna' Pawła Pawlikowskiego ma w niedzielę szansę na cztery nagrody BAFTA. To brytyjskie odpowiedniki Oscarów. » więcej 2019-02-09, godz. 09:47 Gala wręczenia "Muzycznych Oscarów" już w niedzielę W Los Angeles trwają ostatnie przygotowania do do niedzielnej 61. ceremonii rozdania nagród Grammy. Nazywany są potocznie 'Muzycznymi Oscarami' i należą do najważniejszych na świecie w tej dziedzinie. » więcej 2019-02-09, godz. 08:05 "Niewypowiedziane" na 40 lat Kany Teatr Kana w Szczecinie świętuje 40. urodziny. Swój flagowy projekt 'OKNO' w tym roku poświęcił sobie i podczas edycji zatytułowanej Głosy Kany zespół dzieli się własnymi doświadczeniami. » więcej 2019-02-08, godz. 20:56 Puszcza Bukowa pełna legend Mirosław Wacewicz, czyli autor cenionych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend w piątek opowiadał w Zamku Książąt Pomorskich o zebranych przez siebie opowieściach dotyczących Puszczy Bukowej. » więcej 2019-02-08, godz. 15:22 Szwedzki muzyk "wpadł w sidła" politycznej poprawności Wyrażanie własnych poglądów może mieć w Szwecji ponure konsekwencje. Przekonał się o tym Klas Qvist, czyli szwedzki muzyk, który zaczął pisać felietony na prawicowej stronie internetowej. To nie spodobało się lokalnej gazecie… » więcej
209210211212213214215