Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Początek jubileuszowego koncertu w niedzielę o 18 w Operze na Zamku. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Początek jubileuszowego koncertu w niedzielę o 18 w Operze na Zamku. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Koncert Jubileuszowy Ireny Brodzińskiej odbędzie się w niedzielę w Operze na Zamku. Wieczór wspomnień będzie dedykowany ikonie polskiej sceny muzycznej, wybitnej solistce i wielkiej osobowości.
Irena Brodzińska zadebiutowała w Szczecinie w 1957 r., wiążąc się z operą na długie lata. Szybko zyskała uwielbienie i podziw mieszkańców oraz środowiska muzycznego z całego kraju. Obdarzona wielką urodą i talentem, prawdziwa diva Irena Brodzińska, była i wciąż jest niekwestionowaną gwiazdą. Podczas koncertu z udziałem zaproszonych gości - rodziny i bliskich jubilatki usłyszymy znane arie operetkowe w wykonaniu solistów Opery na Zamku, a także anegdoty, opowieści i ciekawostki z życia artystycznego tamtych lat. Wieczór uświetni występ córki pani Ireny - Grażyny Brodzińskiej i wnuczki - Natalii Brodzińskiej. Na scenie pojawią się aktorzy i muzycy Teatru Polskiego.

W roli wodzireja wystąpią Michał Janicki i Adam Opatowicz, który jest także reżyserem tego wydarzenia.

Irena Brodzińska przyjechała do Szczecina na zaproszenie Jacka Nieżychowskiego, założyciela szczecińskiej sceny muzycznej.

- Pierwszy spektakl na Potulickiej odbywał się jeszcze w nieskończonej sali - wspomina Brodzińska. - Kiedy popatrzyłam w górę padał śnieg, dlatego że nie zdążyli jeszcze uzupełnić całego dachu.

- Stworzyliśmy wtedy wielką kochającą się rodzinę - wspomina dalej Brodzińska. - Cały zespół tak strasznie pragnął powstania tego teatru, tak bardzo wszyscy się starali, żeby potem uzyskać coraz lepszy poziom. To był niepowtarzalny okres.

Początek jubileuszowego koncertu w niedzielę o 18 w Operze na Zamku.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2016-02-19, godz. 20:40 Harper Lee nie żyje Harper Lee, autorka powieści "Zabić drozda", zmarła w wieku 89 lat w Monroeville. » więcej 2016-02-19, godz. 07:07 Ostatni dzień Berlinale [WIDEO] Piątek jest ostatnim dniem pokazów filmów konkursowym na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. O główną nagrodę Złotego Niedźwiedzia ubiega się 18 filmów z niemal wszystkich kontynentów. Jest również film z Pols… » więcej 2016-02-18, godz. 21:48 Gwiazdy na Berlinale. Łowcy autografów nie próżnują Meryl Streep, Julianne Moore, George Clooney, Channing Tatum czy Colin Firth - to tylko niektóre gwiazdy 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Berlinale to gratka dla łowców autografów. » więcej 2016-02-18, godz. 12:31 Prawdziwe wyzwanie dla kinomanów w Berlinie 18 filmów walczy o Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, wśród nich "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. » więcej 2016-02-17, godz. 12:09 Zmarł reżyser Andrzej Żuławski Zmarł reżyser filmowy Andrzej Żuławski - podał francuski dziennik „Le Figaro”. Chorował na nowotwór. » więcej 2016-02-17, godz. 07:18 Półmetek Berlinale i mocny faworyt z Włoch [ZDJĘCIA] 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie już na półmetku. O Złotego i Srebrne Niedźwiedzie walczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". » więcej 2016-02-16, godz. 14:04 Nie ma pieniędzy na modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego Nie ma środków na gruntowną modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego, nie wiadomo też, czy i kiedy się znajdą. Potrzebne jest około 60 milionów złotych. » więcej 2016-02-16, godz. 08:44 Nagrody Grammy z niespodziankami 58. ceremonia rozdania muzycznych nagród Grammy za nami. W tym roku organizatorzy postawili przede wszystkim na mini koncerty oraz wspomnienia muzyków, którzy odeszli w ostatnim czasie. » więcej 2016-02-16, godz. 08:32 Gdzie i kiedy powstanie mediateka na Prawobrzeżu? "Radni prezydenta" chcą zobowiązać Piotra Krzystka do budowy centrum kultury i nowej biblioteki na Prawobrzeżu Szczecina. » więcej 2016-02-15, godz. 20:55 "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy". Premiera nowej książki Płużańskiego Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, został zabity przez komunistyczne władze, ponieważ znał prawdę o współpracy z gestapo premiera Cyrankiewicza - tak twierdzi Tadeusz Płużański, autor książki… » więcej
384385386387388389390