Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Fot. www.youtube.com/Madame Figaro
71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Fot. www.youtube.com/Madame Figaro
To znakomity czas dla polskiego filmu - mówią aktorzy "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, którzy od czwartkowej premiery na festiwalu w Cannes udzielili kilkudziesięciu wywiadów dziennikarzom z całego świata.
Po pierwszym pokazie ekipę filmu nagrodzono 20-minutową owacją na stojąco. Odtwórczyni głównej roli w "Zimnej wojnie" - Joanna Kulig - jest typowana jako jedna z kandydatek do nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu.

Ona sama nie chce zapeszać i cieszy się z obecności w Cannes. - Absolutnie to jest rola mojego życia. Rola, w której mogę pokazać swoje możliwości wokalne, aktorskie. taniec, który przychodzi mi z takim trudem. Bardzo jestem dumna i bardzo dziękuję Pawłowi, że stworzył dla mnie taką rolę - powiedziała Kulig.

Na ekranie Zuli, czyli Joannie Kulig, partneruje Tomasz Kot - filmowy Wiktor, kompozytor i dyrygent. - Nie wiedziałem czy to jakiś żart, ale pierwszy raz pojawiło określenie Gregory Peck ze wschodniej Europy, potem Garry Cooper, że granie w stylu Bogarta, takie oszczędne. Jestem wdzięczny, bo mam naturalną predyspozycję do nadekspresji - powiedział Kot.

Trzecią postacią kluczową dla filmu jest Lech Kaczmarek - zakochany w Zuli, przysłany przez partię kierownik administracyjny zespołu. W tej roli wystąpił Borys Szyc. - Dostaliśmy taki ładunek, bombę energetyczną. Te 15-20 minut stojącej publiczności w najlepszej sali kinowej w Europie. Wśród tylu twórców światowego kina. Julia Moore, która stoi spłakana naprzeciwko mnie. Benicio del Toro, który przybija mi piątkę. U góry Cate Blanchett. To nie trwa 5 minut, ale 15-20 minut nieustającego bicia braw - relacjonował Szyc.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego w konkursie głównym walczy z dwudziestoma innymi filmami. 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja.
Odtwórczyni głównej roli w "Zimnej wojnie" - Joanna Kulig - jest typowana jako jedna z kandydatek do nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu. Ona sama nie chce zapeszać i cieszy się z obecności w Cannes.
Na ekranie Zuli, czyli Joannie Kulig, partneruje Tomasz Kot - filmowy Wiktor, kompozytor i dyrygent.
Trzecią postacią kluczową dla filmu jest Lech Kaczmarek - zakochany w Zuli, przysłany przez partię kierownik administracyjny zespołu. W tej roli wystąpił Borys Szyc.

Zobacz także

2020-07-25, godz. 20:06 Nowe gwiazdy w alei w Sorrento [ZDJĘCIA] Halina Frąckowiak, Mira Kubasińska, Karin Stanek, Tadeusz Nalepa, Wojciech Gąssowski i Andrzej Dzikowski od soboty mają swoje gwiazdy w szczecińskiej Alei Gwiazd. Znajduje się ona przy Muzeum Muzyki Polskiej przy willi 'Sorrento'. » więcej 2020-07-25, godz. 14:41 Wirtuoz organów zagra w szczecińskiej katedrze Filip Presseisen, jeden z najbardziej utalentowanych w Europie organistów oraz improwizatorów młodego pokolenia zagra w sobotę w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w… » więcej 2020-07-24, godz. 10:12 Premiera albumu "Astronomia poety. Baczyński" [WIDEO] Premierą płyty „Astronomia poety. Baczyński” rozpoczną się obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Album z piosenkami na podstawie wierszy poety nagrali wspólnie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik. » więcej 2020-07-21, godz. 08:34 "Opowieści o rzeczach", czyli co mówi do nas... ocet i teczka? [ZDJĘCIA] Co chcą nam powiedzieć przedmioty codziennego użytku? Z ich perspektywy postanowił spojrzeć na świat Ryszard Matecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a prywatnie także ilustrator i autor tekstów. » więcej 2020-07-19, godz. 16:36 Zagrali w Ogrodzie Różanym [ZDJĘCIA] Folklor w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpiła Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna z naszego miasta. » więcej 2020-07-18, godz. 13:36 Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny. » więcej 2020-07-18, godz. 10:20 Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację. » więcej 2020-07-17, godz. 11:57 Zmarł Andrzej Strzelecki Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2020-07-12, godz. 17:43 Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na 'Amfiteatr Jazz Cafe'. To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze. » więcej 2020-07-12, godz. 09:11 Różany Ogród Sztuki - reaktywacja Od niedzieli, co tydzień w samo południe w szczecińskiej Różance odbywać się będą plenerowe koncerty. Otwarta zostanie również wystawa z okazji 70-lecia Pałacu Młodzieży. » więcej
143144145146147148149