Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. W ten niezwykły sposób uhonorowano niedawno zmarłego członka Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe.
Na tegorocznym, jubileuszowym Ińskim Lecie Filmowym o Bogdanie Kowalskim pamięta się na kilka sposobów. Odsłonięto też tablicę pąmiątkową na ścianie kina Morena, przygotowano wystawę zdjęć z Bogdanem, oraz wystawę jego fotografii.

Bogdan Kowalski to Ińskie Lato Filmowe - mówi jeden z uczestników festiwalu, także mieszkaniec Stargardu, gdzie Kowalski mieszkał i pracował.

- On był w Stargardzie postacią rozpoznawalną; spotykało się go na starówce, gdzie mieszkał, jeździło się z nim autobusem, wpadał do muzeum, w którym pracuję... Jeżeli zaś chodzi o Ińsko: był bardzo istotnym elementem krajobrazu Ińskiego Lata Filmowego - zaznaczył.

Ten mural jest dla nas bardzo ważny - powiedziała podczas uroczystości Agnieszka Bobkowska, córka Bogdana Kowalskiego.

- Tato zaraził nas miłością do filmu, od wielu lat przyjeżdżam do Ińska. Tato był zakochany w Ińsku. Będziemy krzewić pamięć o nim, kontynuować jego dzieło - zapowiedziała Agnieszka Bobkowska.

Bo na Ińskie Lato Filmowe przyjeżdża się dla filmów i dla ludzi.

- Przyjeżdżamy tyle od tylu lat, wyprzedzamy repertuar kin. - Jestem po raz dwunasty. Są tu ludzie, których co roku się spotyka. - Kochamy to miejsce, naprawdę - mówili uczestnicy Ińskiego Lata Filmowego.

Pierwszy pokaz festiwalowy: w niedzielę o godz 9.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2015-12-21, godz. 18:48 Polsko-niemiecki serial oglądało blisko 10 mln widzów Siedem i pół miliona widzów obejrzało w Niemczech polsko-niemiecki „Telefon 110: Na granicy”. W Polsce ten sam film przyciągnął przed telewizory cztery razy mniej widzów. » więcej 2015-12-21, godz. 12:38 Fotograf, który zdobył zaufanie Mrożka [ROZMOWA] Paweł Chara przez ostatnie dwa lata życia Sławomira Mrożka był jego sekretarzem oraz fotografem. Towarzyszył wybitnemu dramatopisarzowi w podróżach, spotkaniach z przyjaciółmi, uczestniczył w pracy zawodowej, a także w życiu codziennym… » więcej 2015-12-20, godz. 10:51 "Gwiezdne Wojny" z rekordem 250 mln dolarów zarobił na całym świecie od piątku film 'Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy'. To rekord w pierwszym dniu sprzedaży. » więcej 2015-12-20, godz. 08:51 Pierwszy taki spektakl dla dzieci Poprzez muzykę, taniec i pokazy multimedialne opowiadali o abstrakcji czasu. W murach Opery na Zamku odbyła się premiera musicalu dla najmłodszych. » więcej 2015-12-20, godz. 08:10 Waglewscy wystąpili w szczecińskiej filharmonii Wojciech Waglewski wraz ze swoimi synami wystąpił na koncercie w filharmonii. » więcej 2015-12-19, godz. 14:56 "11 minut" bez szans na Oscara [WIDEO] '11 minut' Jerzego Skolimowskiego nie powalczy o Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła skróconą listę dziewięciu tytułów. Następnie, w połowie stycznia, wybierze pięć… » więcej 2015-12-17, godz. 14:02 Historia małych scen wielkiego Zamku opisana Małe sceny wielkiego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie doczekały się monografii. Teatr Krypta istniał w Zamku 50 lat, Piwnica przy Krypcie - 25. Dziś obie sceny zamknęły się w jednej pod wspólną nazwą Teatr Piwnica przy Krypcie… » więcej 2015-12-17, godz. 12:52 Malarskie pejzaże uchwycone w kadrze. Fotografie Tomka Sikory w filharmonii Zdjęcia Tomka Sikory, jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich artystów fotografików, można oglądać w Filharmonii Szczecińskiej. Wernisaż wystawy 'Cztery pory roku' odbył się w środę wieczorem. » więcej 2015-12-16, godz. 18:57 "Jazz dla dzieciaków" na rozpoczęcie festiwalu Szczecin Jazz [WIDEO] Pierwsza edycja Szczecin Jazzu odbędzie się w dniach 2-12 marca 2016 r. Jednak już dziś ruszają przygotowania do specjalnego koncertu, który zainauguruje festiwal. A wszystko to za sprawą szczecińskiej pianistki Joanny Gajdy, która… » więcej 2015-12-15, godz. 13:37 Internauci dołożyli się do płyty Opery Ma prawie 11 mln zł budżetu, ale na wydanie płyty trzeba było zbierać pieniądze w internecie. Operze na Zamku w Szczecinie zabrakło 25 tysięcy na album z muzyką ze spektaklu 'Alicja w Krainie Czarów'. Projekt ostatecznie sfinansowali… » więcej
385386387388389390391