Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzech scenach i w 14 przestrzeniach miejskich - w Goleniowie rozpoczyna się w piątek festiwal "Ludzka mozaika". Fot. Agata Rokicka [Radio Szczecin]
Dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzech scenach i w 14 przestrzeniach miejskich - w Goleniowie rozpoczyna się w piątek festiwal "Ludzka mozaika". Fot. Agata Rokicka [Radio Szczecin]
Dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzech scenach i w 14 przestrzeniach miejskich - w Goleniowie rozpoczyna się w piątek festiwal "Ludzka mozaika".
Bedzie można obejrzeć 40 spektakli teatralnych i widowisk plenerowych i posłuchać 22 koncertów.

Organizatorem festiwalu jest goleniowski Teatr Brama, o którym z entuzjazmem mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

- Jest jak magnez, który powoduje, iż wiele osób, które nie mają świadomości, że chcą uprawiać czy uczestniczyć w teatrze, znajdują w sobie tę energię inspirowani właśnie przez te wydarzenia i tych dziwaków, którymi są ludzie z Teatru Brama - przyznaje Krupowicz.

Festiwal rozpocznie przedstawienie "Pink Floyd. The Wall".

- To nawiązanie do jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki - mówi Daniel Jacewicz, dyrektor artystyczny Teatru Brama. - "Pink Floyd. The Wall" jest o tym, jak ludzie się alienują. Do czego prowadzi takie odizolowanie. Jak budujemy sobie te mury, jak powoduje to agresję. Dochodzi do niechcianych zachowań. Kluczowym momentem jest moment burzenia muru. To jest przesłanie dla ludzkiej mozaiki. Chcemy ten mur zburzyć. Nie będę zdradzał jak chcemy to zrobić. Zapraszam.

Spektakl inaugurujący festiwal "Ludzka mozaika" rozpocznie się w piątek o godz. 21 przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie. Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
Organizatorem festiwalu jest goleniowski Teatr Brama, o którym z entuzjazmem mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.
Festiwal rozpocznie przedstawienie "Pink Floyd. The Wall". - To nawiązanie do jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki - mówi Daniel Jacewicz, dyrektor artystyczny Teatru Brama.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 09:44 W Myśliborzu najbliższe dni ze SMAK-iem SMAK w Myśliborzu w czwartek rozpocznie się po raz 40. To Ogólnopolskie Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki 'SMAK' im. Jonasza Kofty w Myśliborzu, których główną ideą jest poszukiwanie młodych talentów: pisarskich… » więcej 2019-10-16, godz. 21:10 Polak zdobywcą muzycznego Oscara Polak zdobywcą Gramophone Classical Music Award, nazywanego 'muzycznym Oscarem'. Jakub Józef Orlinski, polski śpiewak - kontratenor, zwyciężył w kategorii 'młody artysta'. Odebrał nagrodę podczas gali w Londynie. » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 Wernisaż: Kobiety w walce o niepodległość Polski [ZDJĘCIA] 'Kobiety w walce o niepodległość Polski' - to tytuł wystawy jaką od wtorku można oglądać w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. » więcej 2019-10-15, godz. 13:09 Zakończył się remont Pałacu Czartoryskich Po dziewięciu latach zakończył się remont w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Muzeum Narodowe zakończyło prace budowlane i ma już dokumenty od poszczególnych urzędów potrzebne do uzyskania zgody na użytkowanie. » więcej 2019-10-15, godz. 12:35 Laureatki Bookera o swoim wyróżnieniu Margaret Atwood mówi o 'zaskoczeniu' i 'skrępowaniu', Bernardine Evaristo ma nadzieję, że to początek szerszego trendu w literaturze. Laureatki tegorocznej nagrody Bookera - najważniejszego wyróżnienia literackiego na Wyspach - skomentowały… » więcej 2019-10-12, godz. 13:08 Piotr Moss świętuje złoty jubileusz twórczy w Szczecinie Piotr Moss, kawaler francuskiego Orderu Sztuki i Literatury „Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres” świętował w Szczecinie jubileusz 50-lecia pracy twórczej i 70-lecia urodzin. » więcej 2019-10-12, godz. 11:54 Kraków uczci przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk Władze Krakowa w oryginalny sposób uczczą przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. W nowohuckich Kujawach powstanie las o nazwie 'Prawiek', którego nazwa bezpośrednio nawiązuje do jednej z książek pisarki - 'Prawiek i… » więcej 2019-10-12, godz. 08:33 Galeria Kapitańska w Szczecinie ma 10 lat [ZDJĘCIA] Miejsce wystawiennicze powstało w pełnych uroku, zmodernizowanych pomieszczeniach piwnicznych w budynku przy ulicy Kapitańskiej w Szczecinie. » więcej 2019-10-12, godz. 07:14 "Urna. 75 lat od spalenia Biblioteki Narodowej" Biblioteka Narodowa zaprasza na prezentację 'Urna. 75 lat od spalenia Biblioteki Narodowej', która odbędzie się w sobotę w Pałacu Rzeczypospolitej przy placu Krasińskich 3/5 w godzinach 11-19. Wstęp na wydarzenie jest wolny. » więcej 2019-10-11, godz. 16:20 Szwedzkie komentarze wokół literackich Nobli Literackie Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk oraz Petera Handke są w Szwecji szeroko komentowane i budzą wśród części publicystów również kontrowersje. Pod adresem Szwedzkiej Akademii kierowane są bowiem zarzuty, że jej wybory miały… » więcej
173174175176177178179