Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Stanisław Ruksza, dyrektor Trafostacji Sztuki. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Stanisław Ruksza, dyrektor Trafostacji Sztuki. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pismo z prośbą o zwiększenie dotacji na szczecińską kulturę trafiło do prezydenta miasta.
W tym tygodniu wysłali je dyrektorzy szczecińskich instytucji kulturalnych. Apelują w nim między innymi o bardziej sprawiedliwy podział pieniędzy.

Jak mówił w "Rozmowach pod Krawatem" dyrektor Trafostacji Sztuki Stanisław Ruksza, władze miasta faworyzują rozrywkę, a szczecińska kultura na tym cierpi.

- Jako dyrektorzy instytucji zdawaliśmy sobie sprawę, że ten przyszły rok nie będzie łatwy. Trafo funkcjonowało na swego rodzaju funduszu rezerwowym. Jest ogromna dysproporcja między finansowaniem kultury a finansowaniem rozrywki. Nam chodzi o wspólną troskę. O to, żeby nie stracić zainwestowanego kapitału ludzkiego i finansowego, który został włożony w pracę tych instytucji, dzieł i rzeczy, które są rozpędzone - mówi Ruksza.

Artyści skarżą się, że przy planowanym budżecie pieniędzy z miasta nie starczy im nawet na bieżące funkcjonowanie. Pod pismem podpisali się przedstawiciele Teatrów: Współczesnego, Pleciuga i Kana, a także Filharmonii Szczecińskiej i Trafostacji.
Jak mówił w "Rozmowach pod Krawatem" dyrektor Trafostacji Sztuki Stanisław Ruksza, władze miasta faworyzują rozrywkę, a szczecińska kultura na tym cierpi.

Zobacz także

2024-02-15, godz. 14:25 "Jeśli to miłość" w Filharmonii. Ryszard Leoszewski z nową płytą Lider zespołu 'Sklep z ptasimi piórami' Ryszard Leoszewski zaprasza do szczecińskiej Filharmonii na koncert 'Jeśli to miłość...'. » więcej 2024-02-15, godz. 11:05 Święto książki regionalnej w Willi Lentza Szczecińska Willa Lentza już po raz trzeci zaprasza na spotkania z cyklu 'Kocham Książki'. » więcej 2024-02-14, godz. 11:43 Szkolnictwo dla mniejszości narodowych. Promocja książki w Książnicy Promocja książki Anny Bartczak 'Szkolnictwo dla mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1991' odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-13, godz. 20:32 Eurowizja ze szczecińskim akcentem? Eurowizja z wątkiem szczecińskim - to prawdopodobny scenariusz. Możliwe, że w tym telewizyjnym konkursie muzycznym usłyszymy utwór z udziałem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-10, godz. 18:16 Historia Kory w szczecińskim Teatrze Polskim 'Kora - dziecko słońca' - to tytuł sztuki, której premiera odbędzie się dziś w Teatrze Polskim w Szczecinie. Będzie to muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej piosenkarce, autorce tekstów oraz malarce. » więcej 2024-02-09, godz. 10:14 Dom Kultury w Dobrej powraca po kilkudziesięciu latach niebytu Po 30 latach od likwidacji - znów zacznie działać. To Dom Kultury w Dobrej koło Nowogardu. » więcej 2024-02-08, godz. 20:42 Dzień prof. Marka Jasińskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Twórca utworów chóralnych, wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, pierwszy laureat Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych. Marek Jasiński - wielce… » więcej 2024-02-08, godz. 15:04 Pięćdziesięcioosobowa supergrupa nagrała charytatywny singiel [WIDEO] Takiej supergrupy jeszcze nie było. Prawie 50 muzyków - od Bruce'a Springsteena po członków Queen, Stonesów i Black Sabbath - połączyło siły i nagrało singiel charytatywny. To nowa wersja klasycznej kompozycji gitarzysty Dire… » więcej 2024-02-08, godz. 13:51 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile obozów pracy było na Pomorzu Zachodnim" Życie codzienne filii obozu Ravensbrück w Chojnie trafia na ekrany kin. » więcej 2024-02-07, godz. 17:41 Apokaliptyczne miasto na pracach szczecińskich uczniów [ZDJĘCIA] Wizję Szczecina w czasie apokalipsy przedstawili uczniowie szczecińskiego Technikum Ekonomicznego. To wystawa pt. „Myślami w innym świecie”, którą otwarto w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. » więcej
10111213141516