Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Jose Antonio Torres Babot – congas (pierwszy od lewej strony) i zespół „Havana Dreams”. Fot. [Sebastian Wołosz]
Jose Antonio Torres Babot – congas (pierwszy od lewej strony) i zespół „Havana Dreams”. Fot. [Sebastian Wołosz]
Muzyk kubańskiego pochodzenia Jose Antonio Torres Babot i założony przez niego zespół „Havana Dreams” wystąpili w czwartek (4.02.2021) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W repertuarze grupy można usłyszeć kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentują również współczesne gatunki kubańskie jak m.in. TIMBA, mająca szczególne znaczenie w obecnej kulturze. Koncerty w wykonaniu Jose Torresa i „Havana Dreams”, to podróż na ulice Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawiają cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski.

Jose Torres mieszkający w Polsce od 1978 roku jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych. Założył m.in. pierwszą w Polsce orkiestrę salsową „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 40 lat na naszej scenie muzycznej współpracował z niezliczoną liczbą wybitnych artystów, m.in. z Ewą Bem, Kayah, Marylą Rodowicz, Urszulą, Grzegorzem Ciechowskim, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Mietkiem Szcześniakiem, zespołami „Blue Cafe”, „Maanam” i „Raz Dwa Trzy”. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Jarosławem Śmietaną i Tomaszem Stańko. Jose Torres od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w naszym kraju w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne.

Koncercie transmitowany bezpłatnie w serwisach YouTube i Facebook Filharmonii w Szczecinie, wciąż jest dostępny bez ograniczeń czasowych.
Posłuchaj:

https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1486-Jose_Torres_and_Havana_Dreams

Zespół „Havana Dreams” tworzą Jose Torres (instrumenty perkusyjne, gitara, śpiew), Juan Carlos Hechavarria (śpiew, instrumenty perkusyjne), Filip Torres (gitara basowa), Tomek Torres (zestaw perkusyjny), Maria Rodriguez (śpiew), Miquel Fonseca (trąbka), Jakub Klepczyński (puzon) i Emilio Padron (gitara).
Posłuchaj relacji Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2021-04-19, godz. 20:46 „Pieśni ziemi” Gustava Mahlera w złotej sali Filharmonii w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] „Chciałem dobrze i mierzyłem wysoko. Dawałem z siebie wszystko, podporządkowałem swoją osobę sprawie, a upodobania obowiązkom. Nie oszczędzałem się… » więcej 2021-04-19, godz. 00:23 Anna Rutkowska Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku [ROZMOWA] Rzetelna, kompetentna, energiczna i otwarta. Z wielką pasją i zaangażowaniem promuje czytelnictwo. Od lat angażuje się w organizowanie spotkań autorskich… » więcej 2021-04-18, godz. 17:24 Premiera płyty pt. "Tobie" zespołu "Dagadana" [ROZMOWA, GALERIA] Na rynku muzycznym ukazał się piąty album pt. „Tobie” polsko-ukraińskiego zespołu „Dagadana” – laureata wielu prestiżowych międzynarodowych nagród… » więcej 2021-04-18, godz. 17:51 Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim [ROZMOWA] Zygmunt Miłoszewski to autor bestsellerowych kryminałów i literatury sensacyjnej. Jest też publicystą, twórcą scenariuszy filmowych oraz działaczem społecznym… » więcej 2021-04-18, godz. 18:11 Paryż Heleny Majdaniec [POSŁUCHAJ] Kiedy w 2013 roku Rafał Podraza przygotowywał książkę poświęconą "królowej twista", natrafił na niepublikowaną sesję fotograficzną z udziałem Heleny… » więcej 2021-04-18, godz. 18:21 Czas na Międzynarodowy Konkurs Baletowy Golden Pointe Shoes 2021 [POSŁUCHAJ] Fundacja Balet od 30 lat podejmuje inicjatywy oraz wielokierunkowe działania promujące rozwój baletu i innych sztuk scenicznych. Sztandarowym działaniem Fundacji… » więcej 2021-04-18, godz. 18:28 "Musically - Visually" z okazji Światowego Dnia Głosu [POSŁUCHAJ] Akademia Sztuki w Szczecinie z okazji Światowego Dnia Głosu zaprosiła na niezwykły koncert - "Musically - Visually". Śpiewacy i artyści wizualni zjednoczyli… » więcej 2021-04-11, godz. 19:46 Krzysztof Krawczyk poza sceną... [WSPOMNIENIE, ROZMOWA] Trzy pokolenia śpiewają piosenki z Jego repertuaru. Nagrał ich tysiące, które zarejestrował na ponad stu płytach. Krzysztof January Krawczyk – polski… » więcej 2021-04-11, godz. 15:10 Ramon Tebar w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie | Ibert, Copland, Poulenc [ROZMOWA, GALERIA] Piątkowy koncert (9 kwietnia 2021 roku) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wypełnił m.in. słynny Koncert na klarnet i orkiestrę smyczkową Aarona… » więcej 2021-04-11, godz. 15:26 Daniel Rycharski z Akademii Sztuki prezentuje swoje prace w Kahan Art Space w Wiedniu [POSŁUCHAJ] Daniel Rycharski od kilku lat związany ze szczecińską Akademią Sztuki prezentuje od niedawna swoje prace w Kahan Art Space w Wiedniu. Artysta koncentruje się… » więcej
12345