Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Nigel Kennedy – skrzypek. Fot. [Piotr Bernatek]
Nigel Kennedy – skrzypek. Fot. [Piotr Bernatek]
Brytyjski skrzypek Nigel Kennedy i amerykański gitarzysta Mike Stern z czołówką polskich jazzowych i rockowych muzyków składają hołd Jimiemu Hendrixowi.

Z tymi fantastycznymi instrumentalistami zagra genialna gitarzystka Leni Stern. Jest wulkanem sceny. Jej techniczne możliwości gry są niemal nieograniczone. Warto więc choćby dla Jej kunsztu pojawić się na koncercie, by dodatkowo usłyszeć jak zgodnie na gitarach grają Leni & Mike Stern. Nie ma się czemu dziwić, bowiem ta para tworzy od lat bardzo udane małżeństwo. Takiej okazji nie można pominąć.

Na scenie będzie tłoczno, wszak wśród polskich muzyków znajdą się dodatkowo m.in. doskonała wiolonczelistka Beata Urbanek, równie świetny basista Piotr Kułakowski i porywający swą grą perkusista Sławomir Berny.

To wszystko w ramach przypadającej dwa lata temu 50. rocznicy śmierci Jimiego Henrixa – największego wizjonera gitary elektrycznej. Pandemia przerwała światową trasę Kennedy’ego i Sterna – wirtuozów chcących oddać hołd ich guru. Nigel Kennedy to nieposkromiony skrzypek – szalony mistrz muzyki klasycznej, jazzu i rocka. Mike Stern natomiast, to jeden z czołowych gitarzystów jazz-rockowych, długoletni partner Milesa Davisa, który również uważał Hendrixa za swojego przewodnika duchowego.

Obaj połączyli siły i stworzyli niezwykły program oparty na śmiałych interpretacjach kompozycji Jimiego. Kennedy gra na różnych rodzajach skrzypiec prowadząc dialogi z gitarą i wiolonczelą, z kolei Stern obok gry na gitarze, przejmująco śpiewa znane hity Hendrixa.

To wielkie wydarzenie już w poniedziałek, 5 września 2022 roku o godz. 20.00, w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.

Nigel Kennedy & Mike Stern z udziałem gitarzystki Leni Stern w hołdzie Hendrixowi.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2022-11-06, godz. 14:54 Chcą sprowadzić prochy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej do Polski [POSŁUCHAJ] Maria Janina Teresa Kossak - córka malarza Wojciecha Kossaka. W domu i wśród przyjaciół nazywana była "Lilką". Jej starszy brat, Jerzy Kossak, był malarzem… » więcej 2022-11-06, godz. 14:15 Spotkanie z Agnieszką Holland w TRAFO [POSŁUCHAJ] Agnieszka Holland - wybitna reżyserka filmowa, autorka tak znakomitych obrazów, jak: "Europa, Europa", "Obywatela Jones'a" czy "W ciemności" była gościem… » więcej 2022-11-07, godz. 22:37 „Dziękujemy Janie, że stworzyłeś ten zespół...” | 70 lat Chóru Profesora Szyrockiego [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Chór powstał w listopadzie 1952 roku na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Szkoły Inżynierskiej przemianowanej 3 września 1955 roku na Politechnikę… » więcej 2022-11-06, godz. 19:59 Polonez zawładnął Willą Lentza w Szczecinie [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Trwa kampania wpisu poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do akcji włączyła się Willa Lentza w Szczecinie wydarzeniem… » więcej 2022-11-06, godz. 14:21 "Dobrze zmrożona pięćdziesiątka" Tomasza Betki [ROZMOWA] "Dobrze zmrożona pięćdziesiątka" to kolejny singiel promujący płytę "The world we live in". W utworze gościnnie wystąpił aktor Jan Nowicki, który dzieli… » więcej 2022-11-06, godz. 14:27 "Lex Drewiński w Kosmosie" [POSŁUCHAJ] Twórca plakatów nagradzanych na wielu prestiżowych konkursach na całym świecie, pochodzący ze Szczecina, Lex Drewiński jest bohaterem najnowszego filmu… » więcej 2022-11-06, godz. 14:43 "Psychomelodica" i spotkanie z Dariuszem Krzysztofem Kurmanem [POSŁUCHAJ] Dariusz Krzysztof Kurman - szczeciński gitarzysta i nauczyciel gry na tym instrumencie, jednocześnie od kilkunastu lat prowadzący zespół "Guitars Project"… » więcej 2022-11-01, godz. 09:54 Cmentarz Centralny w Szczecinie - największy w Polsce i trzeci w Europie [ROZMOWA] Nekropolię oficjalnie otwarto 6 grudnia 1901 roku, dziś zajmuje powierzchnię ponad 172 hektarów. Od założenia cmentarza spoczęło tu ponad 300 tysięcy… » więcej 2022-11-01, godz. 08:58 Kończą się prace nad muralem przedstawiającym "Nową Synagogę" [POSŁUCHAJ] Kończą się prace nad szczecińskim muralem przedstawiającym "Nową Synagogę". Malowidło powstaje na ścianie szczytowej budynku Książnicy Pomorskiej w… » więcej 2022-11-01, godz. 09:25 Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie & Organek Project [RELACJA] "Wspólne brzmienia: Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie & Organek Project" to już dziewiąta odsłona cieszącego się dużą popularnością projektu autorstwa… » więcej
7891011