Robert Lewandowski zdobył trzy bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 4:0 (4:0) meczu 26. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z VfB Stuttgart.
Od 12. minuty gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kanadyjczyka Alphonso Daviesa. Pięć minut później kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który asystował przy pierwszym trafieniu 32-latka. Minutę później było już 3:0 - Lewandowski wykończył głową dośrodkowanie Thomasa Müllera. Polski napastnik ustalił w 39. minucie wynik meczu, kompletując w ten sposób hat-tricka.

Lewandowski, który zszedł z boiska w 70. minucie, ma już na swoim koncie 35 ligowych goli. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera (1971/1972) w liczbie trafień w jednym sezonie brakuje mu zaledwie pięciu bramek. Poza kadrą meczową gości znalazł się Marcin Kamiński.