ATP 1000 w Miami. Fot. miamiopen.com
Hubert Hurkacz awansował do IV rundy prestiżowego turnieju w Miami. Polak w dwóch setach pokonał faworyta, Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:3, 7:6.
To najlepsze osiągnięcie Hurkacza w karierze w jego startach w zawodach Miami Open na Florydzie.

Hubert Hurkacz nie był faworytem w tym spotkaniu, ale zapowiadał, że zrewanżuje się Kanadyjczykowi za porażkę z połowy marca. To się udało. Dla naszego tenisisty to pierwszy awans do 4. rundy w prestiżowym turnieju w Miami. To właśnie tutaj na Florydzie osiąga on swoje największe sukcesy w karierze. Po wygraniu dość gładko pierwszej partii, w drugiej obaj tenisiści szli gem za gem. W tie-breaku Hurkacz najpierw nie wykorzystał dwóch meczboli, ale przy trzecim już się nie pomylił.

W czwartej rundzie Polak zagra z innym Kanadyjczykiem Milosem Raoniciem.