Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 31.01.15
To była chyba ostatnia okazja, aby nadrobić jakieś zaległości z "kupki wstydu": Andrzej Kutys zdjął z niej bardzo fajną, artystyczną produkcję Hohokum i odpalił na swojej konsoli przenośnej PS Vita. Nowości zapowiadamy na przyszły tydzień, spodziewajcie się na przykład recenzji Dying Light. A w tym programie i o tej wyczekiwanej wielce produkcji, jak i o Wiedźminie 3: Dziki Gon: nasz ekspert z portalu HCgamer Michał Król opowie o wrażeniach jakie zrobiły pokazane właśnie filmy z rozgrywki. Ale nie tylko: słyszeliście o Tormentum? Nie, to zapamiętajcie tę nazwę, szczegóły w rozmowie. W dziale technologicznym odwiedza nas jak zawsze Radek Lis, w tym programie przegląd najświeższych informacji z branży, dolecimy aż na marsa. Na koniec Stare, ale jare klasyczne przygodówki point'n'click czyli znakomita (także dzisiaj, mimo upływu lat) acz bardzo trudna seria Monkey Island.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 7 lutego o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 10 lutego od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 24.01.15
Łapcie się za portfele: po bardzo krótkim okresie spokoju, znowu na półkach sklepów zaczną pojawiać się kolejne premiery, w tym Giermaszu ogrywamy jedną z pierwszych tegorocznych czyli taktyczne RPG Blackguards 2. I Jarek Gowin nie może się zdecydować - czy polecić, a może jednak nie? Andrzej Kutys za to, niezmiennie dla siebie, jak widzi ładną, bajkową grafikę to nie może się powstrzymać - w tym Giermaszu recenzja gry starszej ale naprawdę wartej uwagi. Przy czym Bastion, chociaż "kolorkowy", bynajmniej wesoły nie jest. Oczywiście gramy też muzykę z gier, zapraszamy gości: Michał Król z portalu HCgamer tradycyjnie opowie o tym, co dzieje się wśród polskich twórców gier. A Radek Lis niezmiennie wyszukuje ciekawostki technologiczne. Nie zabrakło satyryczno-prześmiewczej Strefy Gniotu, na koniec przypominamy Stare, ale jare Prince of Persia.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 31 stycznia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 3 lutego od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 17.01.15
W tym Giermaszu recenzja dwóch gier: Lumino City to bardzo niedawna premiera, bo z grudnia, ograł ją Jarek Gowin i ta niebanalnie zaprojektowana gra przygodowa mu się całkiem spodobała. Andrzej Kutys nie rozstaje się ze swoją konsolką PS Vita - w tym programie recenzja gry nieco starszej, ale wartej uwagi - o ile jesteś fanem gatunku jRPG to śmiało możesz zainteresować się Ys: Memories of Celceta. Zgodnie z obietnicą z zeszłego tygodnia, w dziale technologie nasz ekspert Radek Lis podsumuje targi CES 2015. A co na początku roku dzieje się wśród polskich twórców gier? - a dzieje się, o czym przekonuje Michał Król z portalu HCgamer.pl. Zresztą, w dziale Stare, ale jare przypominamy rodzimą produkcję, grę Lazarus z 1994 roku.

Od stycznia Giermaszu możecie słuchać co tydzień, na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 24 stycznia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 27 stycznia od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program na 13.01.15
Ta premiera - ku naszemu zaskoczeniu i niezadowoleniu - przeszła jakby nieco w cieniu wielkich tytułów z gigantycznymi budżetami. Tymczasem nasze, polskie Juju. kolorowa, bajkowa platformówka to bardzo przyjemna zabawa tak dla młodszych jak i starszych - posłuchajcie recenzji Jarka Gowina. A że mamy - chwilowy - brak premier, to jest okazja, aby nadrobić zaległości i opowiedzieć Wam o japońskiej produkcji na konsolkę przenośną PS Vita - One Piece Unlimited World R to porcja naprawdę przyzwoitej zabawy, chociaż bez fajerwerków, o czym mówi Andrzej Kutys. W tym Giermaszu nie zabrakło także naszego eksperta od nowych technologii Radka Lisa oraz specjalisty od polskiej branży gier komputerowych, czyli Michała Króla z portalu HCgamer. Jest też Strefa Gniotu, powraca Stare, ale jare - tym razem przypominamy bardzo udany symulator myśliwca F-117. Udany, jak na 1991 rok, oczywiście.

Od stycznia Giermaszu możecie słuchać co tydzień, na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 17 stycznia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida). Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 20 stycznia od 22 do 23 - i także na radioszczecin.pl/giermasz

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.