Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 25.07.15
Michał Król i Andrzej Kutys

Stało się... mamy 150 lat - znaczy programów. W Giermaszu zagraliśmy dla Was (nie bez przyjemności, he he) w setki gier - starych, nowych i najnowszych - przygotowaliśmy tysiące newsów i opowiadaliśmy o nowych technologiach. Zapraszaliśmy twórców gier i mówiliśmy o polskiej branży. I to nie jest nasze ostatnie słowo... Ekipa w składzie: Andrzej Kutys, Michał Król (naczelny portalu HCgamer) i Radek Lis (fachura od nowych technologii) poleca się na kolejne przynajmniej 150 audycji. A żeby zbytnio nie pławić się w chwale, mamy połączenie "przyjemnego z pożytecznym": skoro w wakacje mniej premier, to zapraszamy na podsumowanie 150. Giermaszy w naszych recenzjach - tak, żeby podpowiedzieć, w co warto "popykać" w ten letni czas. Świetne gry, jakie recenzowaliśmy, można liczyć w dziesiątki, postaraliśmy się wyłowić te najcenniejsze, chociaż nie obyło się bez skrótów. Bo inaczej gadalibyśmy godzinami... 150. Giermasz to także okazja, aby zaprosić naszych Przyjaciół: ludzi, którzy byli z nami przez ten czas - Rafała Molendę, Jarka Gowina i Agatę Hawrylczuk. Oni poświęcili swój czas, aby opowiedzieć Wam o grach, na które warto zwrócić uwagę - i z okrągłej okazji wybrali swoje najlepsze chwile przed ekranem.

Na kolejną, 151. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 1 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 3 sierpnia od 00 do 1 w nocy.
GIERMASZ-Program z 18.07.15
Jak to możliwe, że światowa korporacja tworząca znakomite gry, jest tak mało obecna w Polsce? W tym Giermaszu dyskutujemy o Nintendo, gdy miliony graczy wspominają zmarłego niedawno bardzo lubianego prezesa tej firmy. Coraz śmielej wchodzimy na tereny dotychczas zarezerwowane dla graczy "niedzielnych", czyli w tym Giermaszu recenzujemy produkcję na tablety. I to w dodatku polską i wcale nie taką banalną, a solidnie napisaną i wymyśloną "karciankę". Zaprzyjaźniona dziennikarka radiowa Agata Hawrylczuk pobrała Earthcore: Shattered Elements na swoje urządzenie z literką "i" z przodu - bo to produkcja darmowa na starcie z mikropłatnościami - i jak najbardziej poleca. Michał Król z portalu HCgamer w podwójnej roli: po pierwsze jako recenzent przyzwoitej ścigałki F1 2015 - szkoda tylko, że gra o królowej sportów motorowych jakaś taka uboga pod względem trybów rozgrywki, chociaż jeździ się fajnie. Michał w kąciku Gramy po polsku oczywiście opowiada także o naszych grach, między innymi o tym, co się dzieje z Franko 2. Radek Lis w dziale Technologie tym razem ma niezły kosmos i leci aż na Pluton. W dziale Stare, ale jare polecamy klasykę gatunku ścigałek, czyli Pole Position. A wkładem Andrzeja Kutysa w ten Giermasz jest przemycenie hitu samego Davida Hasselhoffa...

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 25 lipca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) 27 lipca od 00 do 1 w nocy.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja w nocy z poniedziałku na wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 11.07.15
Miało być dobrze, a wyszło tak sobie: co prawda Michał Król nie jest fanem "japońszczyzny", ale spodziewał się chociaż bardzo dobrej bijatyki. Tymczasem w J-Stars Victory VS+ wystarczy wciskać w kółko jeden czy dwa przyciski, ostatecznie gra jest zwyczajnym średniakiem. Andrzej Kutys wziął się za niezależny tytuł aż z Brazylii: Toren ma momenty, ale generalnie to produkcja, która mogła być znacznie lepsza i trudno ją polecać bez długiej listy zastrzeżeń. W dziale technologie Radek Lis wspomina między innymi o tym, że warto być abonentem pewnej sieci w Szczecinie, bo instalują światłowody "pod strzechy". A w kąciku Granie po polsku Michał Król (jako naczelny HCgamera) opowiada między innymi o tym, dlaczego nie będzie muzeum gier we Wrocławiu. Działu Stare, ale jare znowu nie ma, bo się nie dogadaliśmy... a poważnie mówiąc, w wakacje będzie więcej odpoczynku, to przypomnimy trochę staroci.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 18 lipca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) 20 lipca od 00 do 1 w nocy.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja w nocy z poniedziałku na wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 04.07.15
Tak jak tydzień temat, ten Giermasz również poświęcamy konkretnemu gatunkowi gier - tym razem aż trzy recenzje: dwie produkcje wypełnione akcją po brzegi, trzecia przygodowa "z przymrużeniem oka". Narosło nam trochę zaległości, więc zamiast newsów od razu na początku programu mamy istne trzęsienie ziemi: Andrzej Kutys po zachwytach nad poprzednimi grami z serii o Mrocznym Rycerzu, znowu bawi się w superbohatera i gorąco poleca świetne Batman: Arkham Knight (póki co, na konsolach - wersja PC na razie w naprawie). Michał Król z portalu HCgamer - skoro jest naszym ekspertem od polskiej branży (pojawia się oczywiście także w kąciku Gramy po polsku) - to i wziął się za grę, z którą wiązaliśmy spore nadzieje. I na szczęście Ronin w pełni je spełnił. I jeszcze jedna recenzja: Andrzej Kutys sprawdził koleją grę z serii LEGO: Jurassic World. Nie wiemy, jak to robią, ale chociaż formuła się nie zmienia od lat - od lat bawi. Radek Lis jak zawsze w Giermaszu zadbał o kącik technologiczny.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 11 lipca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) 13 lipca od 00 do 1 w nocy.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja w nocy z poniedziałku na wtorek w Radiu Szczecin.