Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 29.08.15
W tym Giermaszu jedna "pełna" recenzja: gościnnie dziennikarka radiowa Agata Hawrylczuk tanecznym krokiem bada straszne podziemia w Crypt of the NecroDancer. Ten zabawny miks może się Wam naprawdę spodobać. Inny gość Giermaszu, Rafał Molenda gorąco poleca, aby obadać, ściągnąć na próbę kolejną produkcję sieciową przygotowaną przez firmę znaną doskonale fanom czołgów: tym razem wypływamy na morze w World of Warships (to nie recenzja, bo na razie mamy wersję beta, ostateczna ocena po premierze). Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis już zapowiada naszą wizytę na targach IFA w Berlinie. A w kąciku Gramy po polsku oczywiście świętujemy sukcesy polskich super-produkcji, ale też i mniejszych tytułów, jak nagrodzona przez Intela przygodówka Bulb Boy. Na koniec Stare, ale jare Sierra Soccer.

Na kolejną, 156. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 5 o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 7 września od 00 do 1 w nocy.
GIERMASZ-Program z 22.08.15
Trudno się nie cieszyć, ogrywając bardzo dobrą grę, czyż nie? Więc to czysta ironia losu, gdy Andrzej Kutys trochę narzeka na ciekawą przygodówkę point'n'click Broken Age. A wszystko przez bardzo rozbudzone oczekiwania - gra jest, jako się rzekło, bardzo dobra, ale nie wybitna. Mimo to, oczywiście, polecamy. W tym Giermaszu znowu bardzo dużo o polskiej branży gier wideo. Ale skoro na świecie sezon ogórkowy a u nas tyle się dzieje, to - czemu nie... Michał Król z portalu HCgamer opowiada między innymi i o superprodukcjach pokroju Dying Light, jak i na przykład Get Even, Real Boxing 2, Hard West. A to nie wszystko, sami posłuchajcie. W studiu Giermaszu pojawił się też Radek Lis, tym razem sporo mówiliśmy o smartfonach i jak działa najnowszy Windows. Zupełnie odwrotnie niż zwykle (dlaczego, wyjaśniamy w programie) na koniec wiadomości i Stare, ale jare Beneath a Steel Sky.

Na kolejną, 155. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 29 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 31 sierpnia od 00 do 1 w nocy.
GIERMASZ-Program z 15.08.15
Podobnie jak w filmach, muzyka w grach komputerowych jest jedną z najważniejszych części udanego dzieła. Świetne gry zazwyczaj mają i świetną muzykę, która podkreśla i wzmacnia wymowę danej produkcji. Świat elektronicznej rozrywki ma swoich mistrzów, których nazwiska fani doskonale znają i żywiołowo reagują, gdy dany kompozytor znajdzie się w ekipie przygotowującej wymarzony tytuł. Ale są to i znamienite postaci świata filmu, czy branży muzycznej. Warto też zwrócić uwagę, jak różnorodne utwory powstają: od klasycznych brzmień, poprzez elektronikę, rocka, pop, blues, reggae i można by jeszcze długo wymieniać. Wartej prezentacji muzyki z gier jest tak dużo, że oczywiście nie mieliśmy żadnej szansy, aby zagrać wszystkie utwory, jakie przyszły nam do głowy. Zamiast więc recenzji i innych stałych punktów programu, przed Wami 14 kompozycji w różnym klimacie. To lista stworzona tu i teraz, Andrzej Kutys i Michał Król (HCgamer) polecają. A jak Wam się spodoba, to co jakiś czas możemy takie Giermasze przygotowywać. Piszcie!

Na kolejną, 154. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 24 sierpnia od 00 do 1 w nocy.
GIERMASZ-Program z 08.08.15
Dwie recenzje - dwie gry polskie. Michał Król z portalu HCgamer przedstawia 60 Seconds!, niezależną produkcję studia Robot Gentleman, czyli kolejne podejście do tematu postnuklearnej apokalipsy i przetrwania. Trochę z przymrużeniem oka - i na pewno warto się tą produkcją zainteresować. Za to This War of Mine chyba przedstawiać nie trzeba, gościnnie dziennikarka radiowa Agata Hawrylczuk sprawdziła, czy wersja na tablety jest równie dobra co ta na PC. I z radością informujemy, że jak najbardziej. Zresztą w tej audycji rozmawiamy z przedstawicielem 11bit studios Karolem Zajączkowskim o ich znakomitej produkcji i świetlanych widokach na przyszłość. A jeżeli lubicie sympatyczną, niezobowiązującą zabawę przy pięknie narysowanych przygodówkach point'n'click - także na sprzętach mobilnych - to przedstawiamy Artifex Mundi. I rozmawiamy z przedstawicielem tego polskiego studia Szymonem Bryłą o tym naprawdę ciekawym projekcie. Andrzej Kutys zadzwonił także do Adama Wróblewskiego z Muve.pl o zmianach w tym internetowym sklepie. Na koniec Stare, ale jare Jumping Jack.

Na kolejną, 153. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 15 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 17 sierpnia od 00 do 1 w nocy.
GIERMASZ-Program z 01.08.15
W tym Giermaszu dwie recenzje, obie opisywane produkcje kwalifikują się do kategorii "indyków" (independent-indie), gier niezależnych. Zaczynamy od tytułu, za które odpowiada znane dosyć dobrze studio Double Fine. Niejedną udaną produkcję mają za sobą, niestety, nasz gość, dziennikarka Agata Hawrylczuk surowo oceniła to turowe RPG zatytułowane Massive Chalice. Drugi gość Giermaszu, radiowy kolega Jarek Gowin także nie padł na kolana przed siekanym RPG akcji Victor Vran. Ten hack'n'slash to typowy średniak, któremu brakuje błysku, tego "czegoś", co trzyma przy ekranie mimo powtarzalnej rozgrywki. Redakcyjny tercet: Andrzej Kutys, Michał Król (naczelny portalu HCgamer) i Radek Lis spotkał się w studiu przy okazji rozmowy o nowych technologiach, poruszyliśmy między innymi temat premiery najnowszego Windows 10. Nie zabrakło Grania po polsku i najnowszych informacji o rodzimej branży gier wideo. Na koniec Stary, ale jary amigowy klasyk czyli Agony.

Na kolejną, 152. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 8 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 10 sierpnia od 00 do 1 w nocy.