Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program 27.01.18
Już w przypadku poprzedniej części dostaliśmy chyba ze trzy wydania - zobaczymy jak będzie w przypadku najnowszej odsłony słynnej serii bijatyk: Jarek Gowin ograł dopakowaną (pamiętajmy, że pierwotna wersja była krytykowana za ubogą zawartość) zawartością produkcję Street Fighter V: Arcade Edition . Nasz recenzent nie znalazł minusów - ale i pyta, nie można było tak od razu, hę?! Tymczasem Andrzej Kutys wykorzystał okazję (i wyprzedaże), aby zdjąć z kupki wstydu piękną i naprawdę udaną grę Odin Sphere: Leifthrasir (przy czym: to nie jest wcale jakaś ramota, a dzięki stylowi graficznemu zestarzenie tej produkcji nie grozi). Poza tym w naszym studiu pojawił się Radek Lis, czyli nie zabrakło nowości ze świata nowych technologii . A gdy wydawało się, że to znowu będzie audycja bez Michała Króla, nasz dzielny redaktor podniósł się z madejowego łoża i opowiedział o tym, co dzieje się u polskich twórców gier .
GIERMASZ-Program z 20.01.18
Ponieważ Michał Król nam zachorzał, ten Giermasz pomogła prowadzić Agata Hawrylczuk - akurat tym razem nic nie ogrywała, ale i tak mamy dla Was trzy recenzje. Andrzej Kutys ocenia, że do niezobowiązującej gry jak najbardziej sprawdza się pocieszna platformówka LocoRoco 2 , zremasterowana na PS4. Łukasz Rabikowski nie był do końca zadowolony z wojennej strategii Cold Waters , chociaż ma momenty. Za to - z podłączoną kierownicą - Łukasz z prawdziwą przyjemnością wcielił się w rolę kierowcy TIR-a, testując dodatek do Euro Truck Simulator 2: Italia . W naszym studiu pojawił się także Radek Lis, aby oczywiście pogadać o nowinkach ze świata nowych technologii . Sprawdziliśmy też, co ostatnio działo się w branży, czyli jest i przegląd aktualności. A na koniec Stare, ale jare Atlantis: The Lost Tales .
GIERMASZ-Program z 13.01.18
Wracamy z pierwszą nową recenzją w 2018 roku, chociaż oczywiście jest to jeszcze tytuł, który miał premierę w pod koniec roku poprzedniego. Chociaż słowo "premiera" jest tu może nieco na wyrost, bo mowa o naprawdę nieźle odpicowanym remasterze gry jRPG Star Ocean: The Last Hope . Zdaniem Andrzeja Kutysa, fana gatunku, mimo pewnych zaszłości sięgających jeszcze poprzedniej generacji, ta produkcja może się spodobać nie tylko miłośnikom japońskiej szkoły robienia gier. Michał Król jak zawsze sprawdził, co działo się na naszym podwórku w kąciku Gramy po polsku . A Radek Lis miał sporo wieści z technologicznych targów CES . Przypomnieliśmy też Stare, ale jare pierwsze Ninja Gaiden z 1989 roku.
GIERMASZ-Program z 06.01.17
Tytuł chyba wszystko wyjaśnia: tak więc cała nasza redakcja, Andrzej Kutys, Michał Król, Agata Hawrylczuk, Jarek Gowin i Łukasz Rabikowski zaprasza do słuchania muzyki z gier, jakie ogrywaliśmy przez minione 12 miesięcy. Takie swoiste "the best of" nut użytych w produkcjach z 2017 roku. A nuty i brzmienia to nad wyraz różne: od popowych hitów list przebojów (chętnie używanych na przykład w grach sportowych czy "samochodówkach"), poprzez wykonawców alternatywnych, do orkiestrowych aranży bądź odwołań do folkloru. Jak widzicie, to kolejne wydanie takiego Muzycznego Giermaszu - jeżeli nie mieliście okazji słuchać poprzednich a macie ochotę na więcej po tej edycji - oto linki do pierwszego , drugiego , trzeciego , czwartego i piątego Giermaszu Music Edition.