Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2019
GIERMASZ-Program z 29.06.19
Trzy recenzje w tym programie - i trzy razy usłyszycie od nas, że jak najbardziej polecamy. Po pierwsze: Judgement w opinii Łukasza Rabikowskiego to trzymająca w napięciu, świetnie wyglądająca gra akcji w dalekowschodnich klimatach. I, pozostając w tychże klimatach, kolejna propozycja z Japonii - nasz redakcyjny specjalista od bijatyk Jarek Gowin bardzo dobrze bawił się nawiązującym do automatowych klasyków Samurai Shodown. Tymczasem Bartosz Czetowicz po raz pierwszy miał okazję bawić się sieciową wersją słynnego RPG, stało się tak przy okazji premiery kolejnego dodatku do tej produkcji. No i wygląda na to, że The Elder Scrolls Online: Elsweyr naszego kolegę wręcz pochłonęło. Oprócz gier, Andrzej Kutys przepytał naszego (wracającego z urlopu) eksperta Radka Lisa o nowości rynku IT. A Michał Król przygotował kolejne wydanie kącika Gramy po polsku - oczywiście z nowinkami o polskich twórcach.
GIERMASZ-Program z 22.06.19
W takie upały, jakie panują w naszym kraju, perspektywa zanurzenia się w chłodnej wodzie doprawdy brzmi kusząco. Taki żarcik tytułem nawiązania i wstępu - a teraz już na poważnie (bo nurkowania w odmętach Atlantyku weekendowo nie polecamy), zaczynamy od recenzji gry UBOAT. Wydana na razie we wczesnym dostępie polska produkcja ma być symulatorem okrętu podwodnego - chociaż nasz recenzent Andrzej Kutys zastanawia się na ile udało się to osiągnąć. I ma wątpliwości. Za to Michał Król nie zastanawiał się zbytnio, jak ocenić Team Sonic Racing. W swojej kategorii - zwariowanych, zręcznościowych, rodzinnych wyścigów - naprawdę solidnie można ocenić te zmagania kartów na ekranie. Michał przygotował też kącik Gramy po polsku a Andrzej przejrzał media branżowe i napisał przegląd tygodnia w świecie elektronicznej rozrywki. A na koniec Stare, ale jare Command & Conquer.
GIERMASZ-Program z 15.06.19
... no bo jak mówić inaczej, skoro nie tylko nasze, ale i światowe media obiegła informacja o gwieździe Hollywoodu reklamującej na konferencji Microsoftu grę Cyberpunk 2077. A było przecież i Dying Light 2, Outriders, Carion, Last Oasis jeszcze kilka innych naszych gier. Andrzej Kutys i Michał Król rozmawiają o tegorocznych targach E3 w sumie przez trzy kwadranse, jeden z nich poświęciliśmy na dyskusję właśnie o polskiej obecności na amerykańskiej imprezie. Ale i omówiliśmy też wiele innych gier pokazanych na E3 2019. Jest na co czekać - jak zawsze w sumie. Jeszcze dwie recenzje dla Was mamy (i oba tytuły przygotowane przez rodzime zespoły twórców): Jarek Gowin ograł Layers of Fear 2 - i sam się zastanawia nad oceną, bo wspomniana produkcja ma naprawdę udane momenty, które przeplatają się z tymi nieco słabszymi. Za to Łukasz Rabikowski jest pewny swojej oceny Cooking Simulator - i gorąco poleca.
GIERMASZ-Program z 08.06.19
Ten Giermasz zaczynamy od przeglądu aktualności w branży, było nie było, zapowiedź kolejnej odsłony jednej z najsłynniejszych serii RPG w dziejach to spore wydarzenie. A w dziale recenzje dorzucamy dwa nowe nagrania i teksty. Chociaż w przypadku Dauntless to raczej opinia niż recenzja, bo tę kooperacyjną grę traktującą o pojedynkach z wielkimi potworami ściągniecie za darmo. Więc Bartek Czetowicz raczej doradza, bo tak czy owak ocenić możecie sami, bez ponoszenia kosztów (oprócz, ewentualnie, zmarnowanego czasu jak się nie spodoba). Nadrabiamy też zaległość z ubiegłego roku (tu warto polować na wyprzedaże, to na pewno), Mutant Year Zero: Road to Eden to gatunek ulubiony przez naszą koleżankę Agatę Hawrylczuk - i ta turowa, taktyczna strategia (kłania się XCOM) jak najbardziej jest godna polecenia. Rozmawiamy też o nowościach branży technologicznej z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Andrzej Kutys odpytał Michała Króla co dzieje się wśród polskich twórców. Na koniec Stary, ale jary Duke Nukem 3D.
GIERMASZ-Program z 01.06.19
Dłuższy ten Giermasz niż zazwyczaj, także usiądźcie wygodnie, żeby posłuchać między innymi bardzo ciekawych wywiadów z polskimi twórcami, jakie Michał Król nagrał na krakowskiej konferencji branży Digital Dragons 2019. Dwie recenzje też mamy, obie gry polecamy. Ba, Agata Hawrylczuk jest wręcz zachwycona strategią Total War: Three Kingdoms, ta opowieść z historii Chin ma tylko jedną, powiedzmy, wadę - ciężko się od tej gry oderwać, a przecież doba ma tylko 24 godziny, he he. Łukasz Rabikowski poleca z kolei dodatek do hitowego symulatora urządzania domu House Flipper (mamy też wywiad z twórcami nagrany na wspomnianym Digital Dragons 2019, tu posłuchacie każdej z tych rozmów osobno). Garden Flipper DLC jest udanym rozszerzeniem podstawowej gry. Andrzej Kutys w studiu rozmawiał za to z naszym ekspertem Radkiem Lisem, więc oczywiście mamy też przegląd nowości świata IT.