Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Gramy po polsku na 25.04.20
Jak wiadomo, rynek gier komputerowych jest, po pierwsze, ogromny - a po drugie, niezmiernie zróżnicowany. Co oznacza także, że sukces można osiągnąć na przykład umiejętnym "wstrzeleniem się" w jakąś niszę. Czy symulator, hmm... papieża, ma szansę? Jesteśmy przekonani, że - tak jak wspomnieliśmy - jak najbardziej tak (oczywiście pytanie, w jaki sposób ukażą temat). A żeby było jeszcze ciekawiej, to w Polsce, jak informuje Michał Król, powstają niezależnie od siebie aż dwie takie gry.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 18.04.20
Ponieważ wciąż pokutuje jeszcze przekonanie, że "gierki są dla dzieci" - to jakby Wam ktoś tak kiedyś powiedział, to zwróćcie uwagę adwersarzowi, że na polskiej giełdzie najbogatsza jest firma, która robi gry. To jest wielki biznes, nie tylko dla dzieci, a dla wszystkich i jak podkreśla Michał Król, w Polsce są kolejne firmy, które chcą iść drogą sukcesu. Chociaż w tej branży nie brakuje też spektakularnych upadków. Ale i - spektakularnych powrotów, o takiej sytuacji również mówimy.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 11.04.20
Miło - będąc fanem gier i trzymając kciuki za polskich twórców - więc miło żyć w świecie, w którym właśnie rodzime studio weszło do panteonu tych absolutnie największych w całej branży. Właściwie stało się to już nieco wcześniej, ale publikacja wyników finansowych "Czerwonych" tylko potwierdziła ich dominację. Co nie zmienia faktu - i Michał Król skrzętnie wszelkie wieści pozbierał - że inni polscy twórcy również w pocie czoła pracują na swoją chwałę. I znowu, miło donieść, że także idzie im całkiem nieźle - a nawet bardzo dobrze.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 04.04.20
Po krótkiej przerwie wracamy do kącika polskiego. Michał Król tradycyjnie sprawdził, co dzieje się u naszych twórców. To zarówno informacje gospodarcze, aktywności związane z koronawirusem i wkładem branży w pomoc materiałową dla medycyny. Ale i dociekamy, nad czym pracują obecnie polscy deweloperzy. Mimo problemów związanych z pandemią, ruch przed komputerami nie maleje. Szczegóły w przygotowanej przez Michała relacji.