Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
Giermasz #415
Giermasz #415
GIERMASZ-Program z 26.09.20
Trzy recenzje - i same produkcje z Japonii. Do tego, wszystkie oceniamy dobrze, a nawet bardzo dobrze i znakomicie. Michał Król dobrze więc bawił się specyficzną grą piłkarską na podstawie kultowej w Polsce animacji czyli Captain Tsubasa: Rise of New Champions. W japońskie produkcje regularnie gra Andrzej Kutys - i jeżeli nie macie uczulenia na tamtejsze "dziwactwa", to 13 Sentinels: Aegis Rim jest znakomitą wizualną nowelą (z elementami taktycznej walki). Jako trzecia (bo to jednak nie nowość a remaster) pojawia się recenzja pakietu trzech wybornych platformówek. Bartek Czetowicz potwierdza, że produkcje Nintendo to klasa sama w sobie, nawet po latach jakie upłynęły od premiery, także teraz wydane jako Super Mario 3D All-Stars trzy klasyki mają niesamowite pokłady grywalności. Poza tym w Giermaszu tradycyjnie Radek Lis sprawdza, co dzieje się w świecie nowych technologii. A Michał Król cały czas jest w kontakcie z polskimi twórcami o czym opowiada w kąciku Gramy po polsku.
Giermasz #414
Giermasz #414
GIERMASZ-Program z 19.09.20
Tak - w tym programie głównie opowiadamy o odświeżonych wersjach gier. Wyszło to lepiej lub gorzej, w zależności od danego przypadku, ale ostatecznie każdy z nich może zainteresować fanów gatunku. Jeżeli lubisz RPG i przymkniesz oko na pewne niedoskonałości grafiki, to Jarek Gowin poleca Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Nieco gorzej z remasterem poradzono sobie w przypadku Commandos 2 & Praetorians: HD Remaster Double Pack - ale fakt faktem, jak mówi Bartek Czetowicz, ogólnie to dobre gry. Z kolei odnowionemu Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition dbałości o jakość poprawek odmówić nie można, choć zdaniem Andrzeja Kutysa w porównaniu do głównych odsłon serii tu jednak widać zdecydowanie mniejszy rozmach tego projektu. A program zaczynamy od recenzji gry... no też nie nowej, Michał Król serię uwielbia, acz eFootball PES 2021 jest trudne do oceny. Jak kupujesz pierwszy raz, super - ale co, gdy masz poprzedniczkę? W studiu także Radek Lis, czyli mamy Technologie a Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku.
Giermasz #413
Giermasz #413
GIERMASZ-Program z 12.09.20
Fani wirtualnej koszykówki od kilku lat nie mają wyboru i muszą kupować co roku kolejne odsłony serii od 2K. Chociaż, do słowa "muszą" cudzysłów jest nieodzowny, bo - i twórcy znowu to zrobili - zdaniem Bartka Czetowicza najnowsze NBA 2K21 kontynuuje bardzo dobrą passę udanych produkcji w serii. Jarek Gowin wcielił się tymczasem w rolę superbohatera. I to nie jednego, bo w Marvel's Avengers ich nie brakuje. Gra to udana, choć nie ustrzegła się błędów. Podobnie można oceniać Immortal Realms: Vampire Wars. Chociaż - i to ważne zastrzeżenie - jak zwraca uwagę Andrzej Kutys, raczej nie jest to strategia dla hardkorowych fanów gatunku. Michał Król sprawdził z kolei, jak smartfonowy hit prezentuje się na konsoli. The Alto Collection urzeka oprawą i chociaż sterowanie jest banalnie proste, to daje dużo frajdy także wyrobionym graczom. W studiu pojawił się też Radek Lis, czyli powiemy, co dzieje się w świecie nowych technologii. Michał Król zaprasza też do kącika Gramy po polsku.
Giermasz #412
Giermasz #412
GIERMASZ-Program z 05.09.20
Jedno zdecydowane "tak", jedno "tak, ale" - i dwa razy "nie, chociaż"... To skrótowy opis recenzji w tym Giermaszu. Jarek Gowin bardzo poleca postapokaliptyczne izometryczne RPG, najnowsze Wasteland 3 nie bierze jeńców. Michał Król nieco mniej entuzjastyczny w recenzji Shing! - polska chodzona bijatyka mogłaby mieć alternatywny system sterowania. W przypadku Project CARS 3, zdaniem Bartka Czetowicza, jest więcej minusów niż plusów. Tylko niezły model jazdy, wyłącznie pod pada i stanowczo za dużo żmudnego "farmienia". A w opartym na anime Kandagawa Jet Girls według Michała Króla powinno być znacznie więcej zawodów (jeżdżenie na skuterach wodnych), zamiast gadania i scenek przerywnikowych. Ale fani serialu anime mogą to ocenić inaczej. Andrzej Kutys porozmawiał za to z Konradem Rawińskim z Wargaming.net - niezwykle popularne w Polsce World of Tanks ma 10 lat. W studiu pojawił się też Radek Lis w kąciku technologicznym. Michał Król nie tylko gra w polskie produkcje, ale jest i gospodarzem działu Gramy po polsku.