Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2022
GIERMASZ-Program z 26.02.22
Nagranie tego Giermaszu było dosyć dziwnym doświadczeniem: jak wiadomo, świat elektronicznej rozrywki nie stroni od pokazywania wojny. Ale właśnie - agresję zbrojną tolerujemy TYLKO na ekranie! W aktualnościach była okazja, żeby sprawdzić doniesienia o ukraińskich twórcach gier. Trzymajcie się, jesteśmy z Ukrainą!

W tym programie jedna recenzja - i jedna zapowiedź recenzji. Michał Król chciałby dać sobie więcej czasu (na platynę, jak w poprzedniej części, heh), więc w Giermaszu posłuchacie o pierwszych - oczywiście bardzo dobrych - wrażeniach z rozgrywki w Horizon Forbidden West. Za to Jarek Gowin już "otrzaskany", dosłownie i w przenośni, z bijatyką The King of Fighters XV - jako wytrawny fan gatunku jest wniebowzięty. Andrzej Kutys rozmawiał z Radkiem Lisem o nowościach świata technologii. A na koniec Stare, ale jare MDK.
GIERMASZ-Program z 19.02.22
Dwie recenzje tego samego autora - ale być może pamiętacie, że Bartek Czetowicz miał sporo czasu, aby porządnie ograć polski hit Dying Light 2 Stay Human. Niespodzianki w recenzji Giermaszu nie będzie: to świetna propozycja dla fanów post apokaliptycznych gier akcji. Zdecydowanie krótsza, acz także bardzo intensywna jest gra Sifu. Bijatyka uznana za trudną również przypadła do gustu naszemu redakcyjnemu koledze. W tym wydaniu Giermaszu tradycyjnie także nasze stałe punkty programu. Czyli na początku Andrzej Kutys przygotował przegląd aktualności, newsów z branży gier komputerowych. Później, Michał Król zaprasza do kącika Gramy po polsku - zgadliście, oczywiście jest też sporo informacji o recenzowanej przez nas w tej audycji produkcji. Ale nie tylko. A nasz ekspert Radek Lis trzyma rękę na pulsie tego, co dzieje się w świecie nowych technologii. A na koniec Stary, ale jary Kangurek Kao.
GIERMASZ-Program z 12.02.22
W tym Giermaszu jedna recenzja (o Dying Light 2 opowiemy Wam za tydzień), gra z gatunku symulatorów. Ale, według Łukasza Rabikowskiego, Model Builder naprawdę wyróżnia się na plus pośród bardzo wielu produkcji w gatunku. A skoro na razie czekamy na kolejne wielkie premiery tego roku, to był czas, aby dokładnie omówić ostatnie zapowiedzi jednego z największych wydawców - oraz naturalnie, sprawdziliśmy newsy z branży gier wideo. To na początku programu. A później, wspomniana recenzja i dalej kącik technologiczny, w którym nasz ekspert Radek Lis w rozmowie z Andrzejem Kutysem i Michałem Królem opowiada o nowościach na rynku. O polskich grach także mówimy - ten dział jak zawsze przygotował Michał. Była też okazja na przypomnienie sobie świetnej gry przygodowej. W ramach działu Stare, ale jare, prezentujemy Cruise for a Corpse.
GIERMASZ-Program z 05.02.22
Żarty się skończyły: jako pierwsze premierową bombę w tym roku zrzuciło Nintendo. Patrząc na wyniki sprzedaży całej serii - wręcz szokujące są to wolumeny - śmiało można powiedzieć, że także Pokémon Legends: Arceus powinno stać się hitem. Zdaniem Andrzeja Kutysa, to jest właściwe wyważenie między nowościami w rozgrywce a przyzwyczajeniem milionów fanów serii. Mamy też coś dla miłośników bardziej tradycyjnego, zachodniego RPG z elementami turowej walki. Łukasz Rabikowski nawet pewne rzeczy w Expeditions: Rome chwali, choć widzi też i sporo niedoskonałości tej produkcji. Mamy też nasze stałe kąciki: Michał Król wreszcie może opowiedzieć o wielkiej polskiej premierze Dying Light 2. Z kolei Radek Lis jak zawsze monitoruje świat nowoczesnych technologii. A na koniec programu przypominamy klasykę, czyli Stare, ale jare Bushido Blade 2.