Zdarzają się gry, które zbierają skrajne oceny, choć akurat w przypadku gry
Live A Live, przeważają te wysokie. Nasz redakcyjny kolega Andrzej Kutys poszedł nawet dalej - bo nie dość, że podoba mu się w tej grze jRPG niemal wszystko, to i szaleje z najwyższą notą, jaką tej produkcji przyznaje. Cóż, przeczytacie, posłuchacie co takiego się wydarzyło z recenzentem Giermaszu. Za to Bartek Czetowicz spróbował swoich sił w wirtualnym tenisie ziemnym: Matchpoint - Tennis Championships ma swoje plusy, ale ostatecznie to raczej średniak niż wybijający się tytuł. Acz, pamiętajcie, że wielkiej konkurencji nie ma i jeżeli dyscyplinę lubicie, to fakt istnienia tej gry jest istotny. Z urlopu wrócił też nasz technologiczny ekspert Radek Lis, tradycyjnie przygotował przegląd informacji ze świata IT. Nie zabrakło także newsów z branży gier, a na koniec polecamy Stary, ale jary Revenant.
Jak wiadomo, kot jest królem internetu. Więc powstanie tej gry w tym kontekście było chyba nieuchronne. Na szczęście, twórcy gry
Stray nie poszli na łatwiznę przygotowania "symulatora kota", a zaprezentowali bardzo ciekawą przygodę w postapokaliptyczej metropolii przyszłości. Michał Król bardzo poleca tę niezależną grę. Druga obrośnięta futrem produkcja to Endling: Extinction is Forever. Jarek Gowin wcielił się w rolę lisicy, która musi opiekować się swoimi szczeniakami - i nie zawsze się jej to udaje. Więc wzruszenie recenzenta gwarantowane, choć nasz kolega zwraca uwagę na pewne drobne niedomagania samej rozgrywki. Andrzej Kutys przygotował przegląd aktualności z branży gier. I na koniec polecamy Stary, ale jary Sea Wolf. To ciekawa historia gry, która jeszcze w latach 70-tych dorobiła się swojego "remake'a".
Najszybsza seria wyścigowa na świecie doczekała się serii gier, które od kilku lat bardzo pozytywnie odbierali fani Formuły 1. Bartek Czetowicz recenzował i odsłonę ubiegłoroczną i teraz najnowsze
F1 22 - tak jak jeździ się bardzo fajnie, tak naszemu redakcyjnemu koledze nieco zabrakło tu nowości. Później dyskutujemy o produkcji, która skradła serce Michałowi Królowi. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale to... symulator myjki ciśnieniowej... Cóż, ta nisza jest bardzo pojemna, niektóre produkcje z tego nurtu sprzedają się świetnie i gracze je uwielbiają. Do tej listy niniejszym dopisujemy PowerWash Simulator. W tym wydaniu Giermaszu polecamy stały kącik Gramy po polsku, w którym Michał Król i Andrzej Kutys rozmawiają o tym, co dzieje się u naszych twórców. Wcześniej, na początku programu, proponujemy szybki przegląd tego, co dzieje się w branży. A na koniec Stare, ale jare Shogo: Mobile Armor Division.
Tego chyba jeszcze w Giermaszu nie robiliśmy: skoro przed nami, graczami, druga połowa roku 2022, to
zebraliśmy się w studiu, aby podyskutować o naszych oczekiwaniach na zbliżające się miesiące. Jakie premiery, jakie nadzieje - i jakie to produkcje, których po prostu nie możemy się doczekać. Rozstrzał gatunkowy spory - a i częsta ostatnio praktyka przekładania premier sprawy nie ułatwiała. Więc i nie zabrakło także wymiany zdań na, ogólnie mówiąc, sytuację branży: ile tytułów z największymi budżetami jest w przygotowaniu jeszcze na ten rok (spoiler alert: no jakoś tak mało?), czym zaskoczą nas twórcy niezależni. W studiu Jarek Gowin, Bartek Czetowicz, Michał Król i Andrzej Kutys. Aby Was nie zanudzić, pilnowaliśmy czasu audycji, więc mamy nadzieję, że te niespełna 30 minut będzie idealnym wprowadzeniem w ostatnie dwa kwartały roku 2022.
PS. W momencie nagrywania audycji (musieliśmy się spotkać wcześniej ze względu na urlopy), nie była znana jeszcze data premiery wielce oczekiwanego God of War Ragnarok. Oczywiście, dołączamy tę produkcję do listy wszystkich redaktorów w Giermaszu.
PS. W momencie nagrywania audycji (musieliśmy się spotkać wcześniej ze względu na urlopy), nie była znana jeszcze data premiery wielce oczekiwanego God of War Ragnarok. Oczywiście, dołączamy tę produkcję do listy wszystkich redaktorów w Giermaszu.
Dwie recenzje gier, które możecie zabrać wszędzie ze sobą, bo sprawdzaliśmy je na przenośnej konsoli.
Fire Emblem Warriors: Three Hopes to ekskluzywna produkcja dla tego sprzętu. I jeżeli lubicie dynamiczną akcję i mnóstwo dialogów w rozbudowanej historii, to Andrzej Kutys bardzo poleca. Kolejną recenzją w programie jest techniczny test zręcznościowej gry o rozbijaniu się samochodem, Wreckfest Michał Król poleca na małym ekranie - do mocniejszych technologicznie konsol nie dorówna, ale zabawa wciąż jest świetna. W tym programie także mamy kącik o grach polskich - Michał Król opowiada o kolejnych kontrowersjach wokół słynnej rodzimej produkcji. Zaprosiliśmy też jak zawsze naszego eksperta Radka Lisa, który sprawdził, co dzieje się w nowych technologiach. Na koniec za to Stara, ale (czy na pewno) jara Daikatana.