Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Call of Duty: Modern Warfare II
Call of Duty: Modern Warfare II
Call of Duty: Modern Warfare stawia wysoko poprzeczkę przed następcami serii. Bo to mówiąc prosto, ale bardzo szczerze: klasyka gier komputerowych. Modern Warfare oferował nam genialny wątek fabularny, rwącą akcję oraz wręcz filmowe cutscenki. Po latach doczekaliśmy się kontynuacji w postaci Vanguarda, ale lepiej o nim nie wspominać. Na pewno twórcy uwierzyli w swój produkt - bo sam widziałem w Szczecinie i nie tylko reklamy nowego dziecka Activision. Czy to Call of Duty na jakie czekaliśmy? Zastanowimy się nad tym w tej recenzji.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega
GIERMASZ-Recenzja Call of Duty Modern Warfare 2

Modern Warfare 2 jest piękny. Wygląda idealnie, genialnie, cudownie... brakuje chyba określeń, żeby opisać jego piękno. Filmy w przerwie między akcją z gry wyglądają jak kinowe. Dodatkowo warto wspomnieć o udźwiękowieniu: odgłosy, wybuchy, strzały, powodują momentami że uchylałem w pokoju głowę.

W kampanii podróżujemy po całym świecie, bo lokacje przedstawiają kraje arabskie, Holandię, Amerykę Południową czy Francję - generalnie klimat zmienia się bardzo często, co stanowi ciekawe urozmaicenie gry. Do tego twórcy przygotowali dla nas kampanię fabularną, która wbija w fotel. Pościgi, strzelaniny, wybuchy, wojny gangów... wszystko, kompletnie wszystko, czego potrzebujecie w grze komputerowej, jest w nowym Call of Duty: Modern Warfare 2.

O kampanii mówiliśmy już w poprzednim Giermaszu, ale warto przyjrzeć się rozgrywce wieloosobowej. Bawię się w niej do dziś doskonale. I warto tutaj podkreślić szczególnie klasykę Call of Duty - standardowy multiplayer z - co ciekawe - wolniejszym tempem, niż przed laty. Po prostu na ekranie dzieje się nieco mniej, rozgrywka jest nieco spokojniejsza i dla mnie, boomera, to bardzo dobre rozwiązanie. Ponad to bronie z których korzystamy są bardzo dobrze zbalansowane. Tam gdzie ma być ociężale i wolno, to jest ociężale i wolno - a tam gdzie ma być szybko i po cichu - jest szybko i po cichu.

Nowe Call of Duty jest idealne. Nie widzę w nim wielkich minusów...trudno je dostrzec. Recenzenci momentami narzekają na błędy, bugi, glitche, ale mówiąc szczerze na ani jeden nie trafiłem. Dobra, klasyczna, naparzanka we współczesnych czasach - takie jest nowe Modern Warfare. Z czystym sumieniem daję tej grze 10 punktów w skali od 1 do 10. W to po prostu trzeba zagrać.

Ocena: 10/10
 

Zobacz także

2025-11-29, godz. 08:05 The Rogue Prince of Persia [Xbox Series X] Ta gra towarzyszy mi od początku mojej przygody z komputerami czy konsolami. Zresztą Prince od Persia to jeden z tych tytułów, który w ogóle ukształtował… » więcej 2025-11-29, godz. 08:05 Syberia Remastered [PlayStation 5] Zagadki, uruchamiane kluczem automaty, clockpunk i rodzinna tajemnica. Czego chcieć więcej? To było oczywiście pytanie retoryczne. Ale skoro już się tak… » więcej 2025-11-29, godz. 08:05 IT Specialist Simulator [wczesny dostęp PC] Jako informatyk pracujący w radiu po prostu nie mogłem przejść obok tej gry obojętnie, bo kiedy pojawia się tytuł, który próbuje symulować prawdziwą… » więcej 2025-11-29, godz. 08:05 Nerd Simulator [wczesny dostęp PC] Każdy gracz kiedyś zarwał nockę lub siedział za długo przy klawiaturze czy z padem w ręku. Najważniejsze, aby to nie stawało się regułą. Uczynienie… » więcej 2025-11-22, godz. 08:07 Sanatorium - A Mental Asylum Simulator [PC] Zaginiona ciotka, dziennikarskie śledztwo pod przykrywką, szpital psychiatryczny, lata 20. Tak, tak, zapewniam, że to nadal Giermasz, a to nie jest najnowszy… » więcej 2025-11-22, godz. 08:06 Painkiller [PlayStation 5] Painkiller to dla wielu graczy seria świetnych polskich strzelanin, której pierwowzór powstał w roku 2004 siłami studia People Can Fly. Po kilku odsłonach… » więcej 2025-11-22, godz. 08:05 Call of Duty: Black Ops 7 [PlayStation 5] Ciężko jest powiedzieć coś, powiedzmy, nowego, o Call of Duty. Seria jest z nami długie lata, a większość graczy przynajmniej raz miała do czynienia z… » więcej 2025-11-22, godz. 08:05 Hyrule Warriors: Age of Inprisonment [Switch 2] Gdy przejrzycie przepastne archiwum recenzji Giermaszu, znajdziecie w nim opinię na temat niejednej produkcji z gatunku musou - także o poprzedniej odsłonie… » więcej 2025-11-16, godz. 17:12 Folly of The Wizards [PlayStation 5] Z bajecznie kolorkowego intro dowiemy się, że świat nawiedziły złe potwory, więc wieśniacy zwrócili się o pomoc do czarowników. Ci, wiadomo, załatwili… » więcej 2025-11-16, godz. 17:00 Adrenaline Rampage [Xbox Series X] Z recenzją Adrenaline Rampage czekaliśmy do ostatniej chwili. W nadziei, że coś się zmieni, twórcy wypuszczą łatkę, która naprawi sytuację testowanej… » więcej
12345