Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Pac-Man Mega Tunnel Battle - Chomp Champs
Pac-Man Mega Tunnel Battle - Chomp Champs
Akurat miło się złożyło z naszym giermaszowym kalendarzem, gdyż w środę Pac-Man miał 34. urodziny. Żółta, pożerająca kropki kulka, jest już z nami 44 lata, a cały czas żyje w świadomości graczy. Pac-Man ma już ponad 40 gier na automaty, pecety i konsole, a nie mówimy jeszcze o systemach mobilnych i nawiązaniach w innych produkcjach. Najnowszą z nich jest Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs. No dobra, tak w sumie nie do końca najnowszą.

Grę otrzymaliśmy od polskiego dystrybutora, firmy Cenega.
Recenzja Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs

Już tłumaczę. Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs jest drugą iteracją gry Pac-Man Mega Tunnel Battle, wydanej wyłącznie na Google Stadia. Była to platforma, która miała zrewolucjonizować rynek gier, wprowadzić pod strzechy granie w chmurze, i tak dalej, i tak dalej. Pomimo obiecujących zapowiedzi, ostatecznie projekt przetrwał wyłącznie lekko ponad trzy lata. Bandai Namco stwierdziło jednak w 2023 roku, że tytuł pojawi się na komputery oraz konsole: PlayStation, Xbox i Switcha.

Czym w ogóle jest ten tytuł? Wyobraźcie sobie Pac-Mana, ale multiplayer, gdzie każdy z graczy ma swój labirynt. Do labiryntów innych graczy możemy wchodzić, pożerając im punkty, duszki, a nawet ich samych, aby nazbierać punktów na swój licznik. Nie ma tutaj zbyt dużej filozofii. Do tego dochodzą jedynie power-upy, które dotyczą albo naszego żółtego kompana, albo naszych czterech adwersarzy.

Klimat typowo Pac-Manowy, z nowoczesnym, chyba można tak powiedzieć, battle royalowym twistem i możliwością dodania swojego stylu za pomocą kustomizacji. Nie ma co nie wypalić, i tak było. Co ważne – twórcy nie wyłożyli się na technikaliach. Nie uświadczyłem crashy, wyrzucenia z serwera, czy na przykład absurdalnie długiego ładowania czy szukania przeciwników. Ogólnie gra jest lekka i przyjemna, jako zabijacz czasu czy tytuł do pogrania po pracy – idealna. Ocena 9 na 10.
 

Zobacz także

2026-02-21, godz. 08:01 Romeo is a Dead Man [PlayStation 5] Pół martwy bohater, gadający dziadek geniusz naszyty na plecach kurtki, zbieranie warzyw w kosmosie, hodowanie drani i oceany krwi. Uspokajam, japoński twórca… » więcej 2026-02-21, godz. 08:01 Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties [PlayStation 5] Nie jest łatwo napisać coś o Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties nie narażając się fanom serii. Łatwo tu o pomyłkę, łatwo też o potraktowanie istotnych dla… » więcej 2026-02-21, godz. 08:02 Norse: Oath of Blood [PC] Dziś klasyka gatunku. Wygnany dziedzic wraz z ukochaną siostrą chcą pomścić podstępem zamordowanego ojca, odzyskać ziemię i w chwale powrócić jako prawowici… » więcej 2026-02-14, godz. 08:01 My Hero Academia: All's Justice [PlayStation 5] My Hero Academia: All's Justice, to kolejna taka gra. Taka, co do której mam tragicznie mieszane uczucia. Nie podobała mi się, ale to nie znaczy, że była… » więcej 2026-02-14, godz. 08:02 Reanimal [PC] Mamy walentynki, więc przychodzę z grą, w którą współpracując możecie zagrać w dwie osoby i to nawet na jednym ekranie! Spytacie pewnie czy może będziemy… » więcej 2026-02-14, godz. 08:03 TR-49 [PC] Za TR-49 odpowiada studio inkle, twórcy gier narracyjnych, które od lat testują granice opowieści interaktywnej, języka i wyboru. To zespół, który konsekwentnie… » więcej 2026-02-07, godz. 08:04 Bulb Boy 2: Jar of Despair [PC] Ponad 10 lat temu człowiek-żarówka podbił moje serce. Oderwana od rzeczywistości przygodówka była wypadkową totalnej abstrakcji i horroru, ale gracze ją… » więcej 2026-02-07, godz. 08:03 HackHub - Ultimate Hacker Simulator [wczesny dostęp PC] Logujesz się do systemu. Nie do miasta, nie na mapę świata - do systemu. Na pulpicie ikony, terminal i odtwarzacz muzyki, który od razu ustawia tempo pracy… » więcej 2026-02-07, godz. 08:02 Cairn [PC] Są takie momenty, które zdarzają się tylko na samotnych spacerach. Być może idziesz leśną ścieżką. Jest późna wiosna. Wieczorny chłodek, ale słońce… » więcej 2026-02-07, godz. 08:01 Nioh 3 [PlayStation 5] Co tu się zmieniło? Dużo. I niewiele. Nioh 3 to taka naturalna kontynuacja serii. Znajdziemy tu większość rzeczy, za które cenimy dwie poprzedniczki, ale… » więcej
12345