Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
W środę ósmoklasiści mogą pobrać egzamin próbny z języka obcego. Arkusze są dostępne na stronie internetowej CKE, okręgowych komisji egzaminacyjnych i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoły same zdecydują czy i kiedy przystąpią do egzaminu.
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje w środę arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczniowie mają ściągnąć arkusze i zadania rozwiązywać samodzielnie w domu. A rozwiązania dostarczyć nauczycielom w takiej formie, na jaką się z nimi umówili.

Dyrektor CKE Marcin Smolik wyjaśnia, że na razie nie ma planu przełożenia właściwych egzaminów. Ale nie wyklucza takiej możliwości, jeżeli obostrzenia zostaną przedłużone. - Minister Szumowski powiedział, że jakiekolwiek decyzje dotyczące przedłużenia tego stanu będą podejmowane za tydzień, czy półtora i jeżeli zostanie podjęta decyzja o jego przedłużeniu na przykład do końca kwietnia, to terminy egzaminu będą przesuwane - mówi Marcin Smolik.

We wtorek uczniowie zmierzyli się z matematyką. W poniedziałek z językiem polskim.
Relacja Katarzyny Ingram (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty