Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Liczba ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa przekroczyła 42 tysiące.
Amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem sytuacji na świecie, poinformował też, że liczba zakażonych wzrosła do 860 tysięcy. Wyleczyć udało się do tej pory 178 tysięcy osób.

Najgorsza sytuacja utrzymuje się we Włoszech, w Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych. Zarówno we Włoszech, jak i w Hiszpanii we wtorek zmarło ponad 800 osób, a spośród wszystkich ofiar śmiertelnych, niemal 1/3 stanowią właśnie Włosi, a 1/5 Hiszpanie. W obu tych krajach statystyki pokazują, że przeważająca większość zmarłych to osoby powyżej 70. roku życia.

W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar wynosi ponad 4 tysiące i przekroczyła liczbę zabitych w zamachach z 11 września. Prezydent Donald Trump powiedział w nocy polskiego czasu, że Amerykę czekają teraz dwa bardzo ciężkie tygodnie. Prognozy mówią, że ciągu najbliższych kilku miesięcy z powodu koronawirusa może umrzeć od 100 do 240 tysięcy Amerykanów.

Szybko rośnie też liczba ofiar w Wielkiej Brytanii i Francji, a także liczba zakażonych w Izraelu.

Bank Światowy ostrzega natomiast przed katastrofalnymi skutkami gospodarczymi w regionie Azji i Pacyfiku. Szef ONZ Antonio Guterres mówi, że pandemia koronawirusa jest dla świata największym wyzwaniem od czasu II Wojny Światowej.

Tymczasem w Turkmenistanie władze zakazały używania słowa “koronawirus”. Można za to trafić do więzienia. Władze księstwa Monako poinformowały, że książę Albert II, wcześniej zainfekowany, właśnie wyzdrowiał.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty