Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Akcja Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest prowadzona we wszystkich państwach europejskich. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i zapobieganie wypadkom.
Akcja jest prowadzona w ramach rozpoczynającego się w środę Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Polscy policjanci od lat angażują się w podobne inicjatywy organizowane w państwach unijnych. Sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji powiedział, że celem tegorocznej akcji jest też dotarcie z przekazem dotyczącym bezpieczeństwa do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Musimy mieć świadomość, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to ten aspekt życia społecznego, który dotyczy każdego z nas. Każdy z nas, wychodząc rano do pracy, jadąc samochodem czy nawet idąc na pieszo do przystanku autobusowego jest elementem systemu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeżeli każdy z nas chociaż w najmniejszym stopniu weźmie jakieś kroki ku temu, żeby zmniejszyć ryzyko, żeby zmniejszyć zagrożenie powodowane przez siebie, to wówczas nam wszystkim uda się osiągnąć wyższy stopień bezpieczeństwa, a to tak naprawdę jest cel - tłumaczył Kurczyk.

Gość TVP przypomniał, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków.

Według policji działania takie jak Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są potrzebne, ponieważ niemal codziennie dochodzi do śmiertelnych wypadków. W tym roku tylko 6 stycznia i 19 maja nikt nie poniósł śmierci na drodze.

Łącznie w tym roku w wypadkach na polskich drogach zginęło ponad 1100 osób.
Sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji powiedział, że celem tegorocznej akcji jest też dotarcie z przekazem dotyczącym bezpieczeństwa do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Gość TVP przypomniał, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty