Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joe Biden. Fot. The White House, pl.wikipedia.org
Joe Biden. Fot. The White House, pl.wikipedia.org
Amerykański prezydent-elekt Joe Biden zapowiedział w Wilmington w stanie Delaware, że jego celem będzie zjednoczenie podzielonego kraju.
Joe Biden zaapelował o zaprzestanie ostrej retoryki i obiecał, że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów.

Prezydent-elekt powiedział, że z pokorą przyjmuje zaufanie, jakim obdarzyli go Amerykanie. „Obiecuję, że będę prezydentem, który nie stara się dzielić ale jednoczyć” - mówił Joe Biden i zaapelował, by zaprzestać kłótni, zacząć słuchać siebie nawzajem i obniżyć temperaturę sporu politycznego. „Musimy zaprzestać traktowania naszych przeciwników jako wrogów. To nie są nasi wrogowie, to są Amerykanie” - mówił Joe Biden dodając, że celem jego prezydentury będzie przywrócenie przyzwoitości, obrona demokracji i danie wszystkim Amerykanom szansy życiowej.

„Jestem dumnym demokratą ale będę rządził jako amerykański prezydent" - oświadczył Joe Biden. "Będę równie ciężko pracował dla tych, którzy mnie poparli, jak i dla tych, którzy na mnie nie głosowali” - zapewnił prezydent-elekt. Zapowiedział, że już w poniedziałek powoła zespół ekspertów, który przygotuje plan walki z epidemią koronawirusa. Wystąpienie Joe Bidena zakończył kilkunastominutowy pokaz fajerwerków.

Prezydent Donald Trump nie zgadza się z ogłoszeniem Joe Bidena zwycięzcą wyborów. Urzędujący prezydent zapowiedział kontynuację drogi sądowej w sprawie występujących, jego zdaniem, nieprawidłowości przy liczeniu głosów.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty