Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Personel medyczny, szczególnie ten, który pielęgnuje ludzi chorych i starszych apeluje do władz o pomoc.
Przedstawiciele obydwu kościołów chrześcijańskich w Niemczech - katolickiego i ewangelickiego, które prowadzą w Niemczech najwięcej domów opieki i ośrodków opieki paliatywnej przyznają, że sytuacja jest bardzo poważna.

W środę Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o ponad 17 tys. zakażeniach na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Zmarło w tym czasie 487 osób - jest to największa liczba od początku pandemii.

Prezydent Diakonii Niemieckiej ksiądz Ulrich Lilie przyznał, że pracownikom, którzy pielęgnują chorych i starszych ludzi, potrzeba przede wszystkim sprzętu i odzieży ochronnej oraz dostępu do testów na obecność koronawirusa. W domach opieki brakuje także personelu.

- Pracownicy zakładów opieki są na wyczerpaniu. Większość pracowników twierdzi, że nie ma już siły, gdyż jest przepracowana. Oczekujemy od władz pomocy i konkretnego strukturalnego działania - powiedział ksiądz. Zdecydowana większość personelu pielęgnacyjnego oraz pielęgniarek domaga się poprawy warunków pracy w tym, także wyższych pensji.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty