Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Od soboty wszystkie miejsca siedzące w pociągach są dostępne dla pasażerów. To efekt łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.
Od jesieni zeszłego roku w pociągach obowiązywał limit 50 procent zajętych miejsc, co oznaczało, że przewoźnicy mogli sprzedawać jedynie połowę dostępnych biletów. Jak mówi rzeczniczka państwowego przewoźnika PKP Intercity Katarzyna Grzduk, teraz sytuacja uległa zmianie. Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży najpóźniej 11 maja włącznie, na przejazd w dniu 15 maja lub później, mogą zwrócić bilet bez potrącenia odstępnego. W przypadku zwrotu biletów zakupionych w serwisach internetowych lub aplikacjach, przy zwrocie zostanie jednak automatycznie potrącone odstępne. O jego zwrot można wystąpić w drodze reklamacji.

Jednocześnie dalekobieżny przewoźnik utrzymuje obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich pociągach. Jest to podyktowane wymogami bezpieczeństwa epidemicznego.

Na pokładach pociągów nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Kierownicy pociągów i konduktorzy korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej - maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk.
Teraz sytuacja uległa zmianie - mówi rzecznik PKP Intercity Katarzyna Grzduk.
Rzecznik PKP Intercity dodaje, że przewoźnik utrzymuje obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich pociągach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty