Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W Niemczech rozpoczęła się akcja mająca ułatwić obywatelom dostęp do szczepionki przeciw COVID-19. W ramach tak zwanego tygodnia szczepień każdy będzie mógł otrzymać preparat za darmo i bez ustalonego wcześniej terminu.
Punkty szczepień pojawiły się przy dworcach, stadionach i galeriach handlowych. Jak wyjaśniła kanclerz Angela Merkel, akcja ma objąć nawet najodleglejsze zakątki kraju.

- Wszyscy w Niemczech zakasaliśmy rękawy, by wspólnym wysiłkiem trwale pokonać wirusa. Nigdy nie można było się tak łatwo i szybko zaszczepić jak teraz - zachęcała szefowa rządu.

Kanclerz Merkel zaznaczyła, że w ostatnich miesiącach kampania szczepień wyraźnie straciła impet, a liczba nowych zakażeń koronawirusem zaczęła wzrastać.

- Zdecydowana większość pacjentów leczonych w szpitalach i na oddziałach intensywnej terapii to osoby niezaszczepione. Musimy przekonać jak najwięcej osób, by w miarę dobrze przejść przez jesień i zimę - podkreśliła.

Punkty szczepień są widoczne przy wielu berlińskich restauracjach i sklepach. Namioty porozstawiano także przy Stadionie Olimpijskim oraz hali hokejowej na Warschauer Strasse.

Z ustaleń Instytutu Roberta Kocha wynika, że odsetek osób w pełni zaszczepionych wzrósł w Niemczech do 62,3 procent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty