Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Europejska Agencja Medyczna EMA wyraziła zgodę na stosowanie szczepionki firmy Pfizer/BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.
Marco Cavaleri, odpowiedzialny za strategię szczepień i zagrożeń biologicznych, powiedział, że Agencja podjęła tę decyzję na podstawie analiz zespołu ekspertów. - Z radością chciałbym oznajmić, że uzyskaliśmy dziś pozytywną opinię co do stosowania szczepionki firmy Pfizer/BioNTech u dzieci w wieku od 5 do 11 lat, także u dzieci z poważnie osłabionym systemem odpornościowym - mówił.

Dla dzieci w tym wieku przygotowano inną szczepionkę, niż dla dorosłych, a także mniejsze dawki. Z badań Agencji Medycznej wynika, że szczepionka ta jest dla dzieci bezpieczna.

Decyzja o tym, od kiedy i w jaki sposób zostaną udostępnione szczepionki dla dzieci, należy teraz do poszczególnych państw Unii Europejskiej. Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił w tym tygodniu, że Polska jest gotowa już niedługo rozpocząć szczepienia dzieci w wieku od 5. roku życia.
Mamy nadzieję, że decyzja będzie pozytywna, ponieważ obserwujemy coraz częstsze zachorowania wśród dzieci, a szczepienie ich jest bezpieczne - mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty