Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/Straz_Graniczna
Fot. twitter.com/Straz_Graniczna
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej.
Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do Unii.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział w TVP Info, że kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie. Jej celem będzie wyjaśnianie, dlaczego warto przyjeżdżać do Unii Europejskiej legalnie i dlaczego nie warto próbować nielegalnie przekraczać granic, kiedy jest zima. Jak powiedział Łukasz Jasina, Aleksander Łukaszenka dalej namawia imigrantów, którzy zostali przez niego oszukani, żeby próbowali nielegalnie przekraczać granice. "Mam nadzieję, że te nasze kampanie także się do tego przyczynią, że jednak będzie ich przyjeżdżało na teren Białorusi mniej" - podkreślił rzecznik MSZ.

Łukasz Jasina dodał, że kampania będzie prowadzona przede wszystkim w mediach krajów Bliskiego Wschodu. "To jest kampania w mediach społecznościowych, kampania plakatowa. Te wszystkie rzeczy będziemy starali się jakoś łączyć" - powiedział rzecznik MSZ.

Wczoraj granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 125 migrantów. Doszło do dwóch prób grupowego sforsowania granicy - głównie przez obywateli Iraku i Syrii.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała 37 tysięcy 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie takich prób było 8,5 tysiąca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty