Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Wojska Obrony Terytorialnej mają ponad 35 tysięcy żołnierzy. Tworzona szósty rok formacja cieszy się dużą popularnością.
Mundur terytorialsa szczególnie chętnie zakładają kobiety, które stanowią ponad 20 procent formacji. Rzecznik dowództwa WOT major Witold Sura mówi, że 35 tysięcy osób to ważny krok na drodze osiągania zdolności operacyjnych tego rodzaju wojska.

- Na tym etapie budowy WOT właśnie nasycenie personelem jest najważniejszym zadaniem - podkreślił rzecznik WOT. Jako przykład podał ubiegły weekend, kiedy to w 13 brygadach odbyły się powołania nowych kandydatów. Zgłosiło się ponad tysiąc ochotników.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej od wiosny realizuje założenia ustawy o obronie ojczyzny. Nowe przepisy zakładają zwiększenie liczby polskiego wojska. Jednym z elementów tego założenia jest prowadzenie przez WOT tak zwanej aktywnej rezerwy. Jest to rodzaj służby, która pozwala godzić obowiązki zawodowe z koniecznością odbywania cyklicznych szkoleń dla żołnierzy rezerwy.
Rzecznik dowództwa WOT major Witold Sura mówi, że 35 tysięcy osób to ważny krok na drodze osiągania zdolności operacyjnych tego rodzaju wojska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty