Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Kolejny zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Alarm bombowy ogłoszono na niemal całym terytorium kraju. W wielu miastach i obwodach słychać wybuchy.
Z informacji prasowych wynika, że Rosjanie wystrzelili dziś co najmniej 50 rakiet. Słychać było wybuchy między innymi w obwodach winnickim, czerkaskim i kirowohradzkim, a także w obwodzie kijowskim, oraz w Odessie. W co najmniej sześciu obwodach pracowała ukraińska obrona przeciwpowietrzna.

Jak powiedział rzecznik ukraińskich sił powietrznych pułkownik Jurij Ihnat, Rosjanie wystrzelili rakiety za pomocą bombowców strategicznych z rejonu Morza Kaspijskiego i Wołhodońska, a także z okrętów z Morza Czarnego. Wojskowy zaznaczył, że Rosjanie mogą dziś dokonać kilku fal ataków.

To kolejny zmasowany atak rakietowy dokonywany przez Rosjan w ostatnich tygodniach. Poprzedni, z 23 listopada, wycelowany głównie w infrastrukturę energetyczną, doprowadził do tak zwanego blackoutu, czyli czasowego odcięcia dostaw prądu na terenie większości ukraińskich obwodów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty