Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział działania na rzecz wzmocnienia polskich rolników wobec pośredników i odbiorców produktów żywnościowych.
Podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Będkowicach w Małopolsce szef rządu podkreślił, że Polski Ład zakłada między innymi podniesienie dopłat do paliwa rolniczego do 110 złotych na hektar.

Premier Morawiecki dodał, że w programie społeczno-gospodarczym rządu są rozwiązania zapewniające wsparcie dla polskiej wsi. Polski Ład przewiduje działania związane z artykułami rolnymi, jak również inwestycje w rozwój infrastruktury transportowej, drogowej, energetycznej czy internetowej.

- Polski Ład będzie także ładem skanalizowania, położenia nowych wodociągów, oczyszczalni ścieków dla polskiej wsi - mówił premier Morawiecki.

Przypomniał również, że jego rząd wynegocjował unijny pakiet wsparcia dla polskich rolników. W ciągu najbliższych lat na ten cel przeznaczone zostaną 34 miliardy euro. Fundusze te zostaną przeznaczone na wzmocnienie polskiego rolnictwa wobec rolników z Zachodu, jak również na skrócenie łańcucha dostaw i wzmocnienie polskich producentów żywności wobec pośredników.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty