Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Dostawy będą realizowane przez gazoport w Świnoujściu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Dostawy będą realizowane przez gazoport w Świnoujściu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
To uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu. Tak przedstawiciele rządu mówią o aneksach do umów na dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych.
Przedstawiciele PGNiG podpisali właśnie dokumenty w tej sprawie z firmami Venture Global. Zakładają one zwiększenie dostaw surowca o dwa miliony ton rocznie przez 20 lat.

Obecny na uroczystości wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że bezpieczeństwo energetyczne jest bezcenne, gdyż definiuje poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków. Zaznaczył, że ma ono wiele aspektów, w tym zapewniający dostawy odpowiedniej ilości gazu. - Umowa jest historyczna. Spowoduje, że 1/3 zapotrzebowania na gaz będzie dostarczana - powiedział Sasin.

Zamówienie zostanie zwiększone z 3,5 do 5,5 miliona ton LNG rocznie. W przeliczeniu daje to 7,4 miliarda metrów sześciennych gazu. Dostawy będą realizowane przez gazoport w Świnoujściu.
Obecny na uroczystości wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że bezpieczeństwo energetyczne jest bezcenne, gdyż definiuje poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty