Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prezes firmy Geobike Grzegorz Bargielski to "Osobowość biznesu" w ubiegłym roku, rozwój informatyki na Pomorzu Zachodnim to "Wydarzenie gospodarcze". Są to laureaci tegorocznych Pereł Biznesu.
Nagrody przyznawane są przez magazyn "Świat Biznesu". We wtorek wręczono je podczas uroczystej gali.

Firma Geobike to największy producent rowerów elektrycznych w Polsce. Za "Wydarzenie gospodarcze 2020 roku" kapituła uznała rozwój informatyki na Pomorzu Zachodnim, a nagrodę odebrał przedstawiciel Klastra Informacyjno-Telekomunikacyjnego Pomorza Zachodniego. W naszym regionie dla globalnych marek, centrali banków czy koncernów motoryzacyjnych, pracuje prawie 3 tysiące informatyków skupionych w 80 firmach. Nie każdy wie, że filmy nominowane do Oscarów są montowane na oprogramowaniu współtworzonym przez programistów z regionu.

Wyróżniono również Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście za ofensywę inwestycyjną w portach, budowę gazociągu do Dani Baltic Pipe. Uhonorowano też największe przejęcie zrealizowane przez firmę z naszego regionu - warte prawie miliard złotych, a chodzi o zakup przez Netto sklepów firmy Tesco.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty