Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Rozmowy o książkach
fot. Radio Szczecin [Archiwum]
fot. Radio Szczecin [Archiwum]
Marek Stelar - szczeciński autor kryminałów został wyróżniony podczas festiwalu Kryminalna Piła. To jedna z najważniejszych polskich nagród dla autorów tego typu powieści. Do konkursu zgłoszono 140 kryminałów, a do nagrody nominowano tylko pięć książek. Poza szczecinianinem, nominacje otrzymali: Anna Rozenberg, która w tym roku wygrała konkurs, Robert Małecki, Przemek Żarski i Ryszard Ćwirlej.
Marka Stelara w Pile wyróżniono za powieść "Głębia". To już kolejny sukces tego autora na Festiwalu w Pile. Rok temu otrzymał wyróżnienie za "Blizny". Nagroda Kryminalnej Piły to obok Nagrody Wielkiego Kalibru najważniejsze wyróżnienie dla autorów kryminałów.
"Głębia" to kolejna po "Bliznach" i "Sekcie" powieść, której bohaterem jest Tomasz Rędzia. Na podstawie "Blizn" mogli Państwo rok temu posłuchać audiobooka na antenie Radia Szczecin.

Marek Stelar, a właściwie Maciej Biernawski, urodził się w Szczecinie. Z wykształcenia jest architektem. Debiutował, siedem lat temu, powieścią kryminalną "Rykoszet". Ostatnio wydał książkę "Skrucha", a jej akcja toczy się w Nowym Warpnie.
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2020-02-09, godz. 15:47 Michał Danielewicz - "Ford.Reżyser" [ROZMOWA] Salon Książki Biograficznej gościł w Szczecinie Michała Danielewicza autora biografii reżysera filmowego Aleksandra Forda. Książka nosi tytuł "Ford.Reżyser"… » więcej 2020-02-03, godz. 13:48 Prozy wybrane Jerzego Andrzejewskiego w PIW-ie [ROZMOWA] 17 lutego 2020 roku nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego, w serii "Biblioteka klasyków", ukaże się 4-tomowa edycja próz zebranych Jerzego Andrzejewskiego… » więcej 2020-01-26, godz. 15:18 Edytą Stępczak - "Burka w Nepalu nazywa się sari" [ROZMOWA] W Pro Mediach odbyło się spotkanie z autorką książki "Burka w Nepalu nazywa się sari" Edytą Stępczak. Książka to przejmująca opowieść o współczesnych… » więcej 2020-01-13, godz. 18:38 "Mój Arfik" - pod red. Barbary Stenki i Ryszarda Leoszewskiego [ROZMOWA] Właśnie ukazała się książka "Mój Arfik". To biografia zespołu pisana przez Arfikową społeczność. "Dzieci małe i duże opowiadają o Arfiku" - czytamy… » więcej 2020-01-05, godz. 15:21 Ula Ryciak - "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów" [ROZMOWA] Czy warto swoje marzenia i życiowe plany poświęcić dla miłości? Odpowiedzi na to pytanie w książce "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów" szukała… » więcej 2019-12-23, godz. 12:24 "Nanga Parbat 1985" in Memoriam Tadeusz Piotrowski [ROZMOWA] Nanga Parbat znana jest jako zabójcza lub diabelska góra, ze względu na wymagające warunki i liczbę wspinaczy, którzy zginęli w drodze na jej szczyt. Jest… » więcej 2019-12-15, godz. 16:20 "Listy miłosne i nie" Rafała Wojaczka [DYSKUSJA] "Listy miłosne i nie" Rafała Wojaczka to unikatowa publikacja, która jako pierwsze tego typu wydawnictwo gromadzi niemal całą korespondencję listowną prowadzoną… » więcej 2019-12-01, godz. 18:25 Prof. Mikołejko o twórczości Konrada Wojtyły: "To najważniejszy wśród młodych poetów w Polsce dziedzic polskiego… "Konrad Wojtyła jest poetą fascynującym. Mimo całej nowoczesności form, pomysłowości językowej przedestylowanej przez twórczość Białoszewskiego, czyli… » więcej 2019-12-02, godz. 11:24 Sylwia Trojanowska - "Wigilijna przystań" [ROZMOWA] Skłócone rodziny, tragiczna miłość i marzenia o dziennikarskiej karierze - to wszystko znajdą Państwo w najnowszej książce szczecińskiej pisarki Sylwii… » więcej 2019-11-18, godz. 11:21 Artur Daniel Liskowacki - "Brzuch Niny Conti" [ROZMOWA] Promocja najnowszej książki Artura Daniela Liskowackiego "Brzuch Niny Conti" odbyła się czwartek w Domu Kultury 13 Muz. To zbiór esejów z ostatniej niemal… » więcej
1819202122