Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Rozmowy o książkach
Fot. materiały Fundacji Audionomia
Fot. materiały Fundacji Audionomia
„Świetny pomysł na książkę! I jakie wykonanie! W czasach, gdy delikatność zmysłów rozjeżdża walec zanieczyszczenia hałasem i zbędnymi treściami, praca nad audiowrażliwością naszych dzieciaków to jak szlifowanie diamentu. Przeczytajcie podręcznik. Dołączcie do teamu jubilerów” – tak o pewnej książce napisała dziennikarka, Justyna Dżbik-Kluge.
O jaką książkę chodzi? O podręcznik dla nauczycieli, który ma uwrażliwić dzieci i młodzież na dźwięk. Pedagodzy znajdą w nim propozycje lekcji, linki do reportaży czy słuchowisk oraz aplikacje z decybelomierzem.

Gośćmi Joanny Skoniecznej są współautorki książki "Słuchaj, aby zrozumieć”: Magda Świerczyńska-Dolot – prezeska Fundacji Audionomia, Katarzyna Michalak - reportaż i dźwięk, wiceprezeska Fundacji oraz Kinga Sygizman – członkini Rady Fundacji.

„Słuchaj, aby zrozumieć” to książka, która ukazała się w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy. Aby ją otrzymać, warto zajrzeć na stronę: audionomia.pl
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2022-05-08, godz. 19:36 Premiera książki o liryce Heleny Raszki [POSŁUCHAJ] Instytut Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydawnictwo Naukowe US zaprosili do Domu Kultury 13 Muz na promocję książki "Niepospolite… » więcej 2022-05-08, godz. 19:57 "Jasny gwint" - najnowsza książka Marcina Szczygielskiego [POSŁUCHAJ] "Jasny gwint" najnowsza książka Marcina Szczygielskiego to już ostatni tom przygód Mai - dziewczynki, która dość długo nie wiedziała, że jest czarownicą… » więcej 2022-05-01, godz. 14:28 Magdalena Idem - "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" [ROZMOWA] "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" to pełna ciekawostek wyprawa w czasy międzywojnia. Magdalena Idem niezwykle skrupulatnie dokumentuje to skąd czerpano pomysły… » więcej 2022-04-24, godz. 20:07 Jakub Małecki spotkał się ze szczecińskimi czytelnikami [POSŁUCHAJ] Na spotkaniach z nim często brakuje miejsc. Prawa do ekranizacji jego ostatniej książki ("Święto ognia") sprzedano jeszcze zanim opowieść ukazała się… » więcej 2022-04-19, godz. 10:18 Ukazał się najnowszy numer "Zeszytu Szczecińskiego" [POSŁUCHAJ] „UFA Palast, Kreuzkirche, Kunstgewerbeschule - Szczecińska architektura modernistyczna lat 20. i 30. XX wieku" - to tytuł najnowszego "Zeszytu Szczecińskiego"… » więcej 2022-04-10, godz. 22:38 Stelar wyróżniony na festiwalu Kryminalna Piła [POSŁUCHAJ] Marek Stelar - szczeciński autor kryminałów został wyróżniony podczas festiwalu Kryminalna Piła. To jedna z najważniejszych polskich nagród dla autorów… » więcej 2022-04-03, godz. 19:55 Mirosław Wlekły - "Garteh Jones. Człowiek, który wiedział za dużo" [POSŁUCHAJ] Lata 30. XX wieku. Młody brytyjski dziennikarz Gareth Jones wyjeżdża do Związku Radzieckiego, by zrobić wywiad z Józefem Stalinem. Podczas tej podróży… » więcej 2022-03-20, godz. 21:31 Krzysztof Tomasik - "Poli Raksy twarz" [ROZMOWA] Pola Raksa - to chyba najbardziej tajemnicza polska aktorka. Artystka skończyła rok temu 80 lat, ale dla większości z nas nadal jest uśmiechniętą, śliczna… » więcej 2022-03-13, godz. 22:49 "Niepospolite ruszenie słów. Liryka Heleny Raszki w zbliżeniach i przekrojach" [ROZMOWA] W Wydawnictwie Naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego ukazała się praca "Niepospolite ruszenie słów. Liryka Heleny Raszki w zbliżeniach i przekrojach" (red… » więcej 2022-03-13, godz. 14:43 Jarosław Sokół - "Raport o końcu świata" [ROZMOWA] Jest lato 1945 roku. W Poczdamie światowe mocarstwa decydują o geopolitycznych losach powojennej Europy. Świnoujście staje się polskim miastem. Adam Kostrzewa… » więcej
7891011