Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Rozmowy o książkach
Bartosz Węglarczyk w Choszcznie. Fot. Joanna Skonieczna [Radio Szczecin]
Bartosz Węglarczyk w Choszcznie. Fot. Joanna Skonieczna [Radio Szczecin]
Dębno, Koszalin, Chojna i Choszczno – to właśnie tam w ostatnich dniach z czytelnikami spotkał się Bartosz Węglarczyk. Dziennikarz, razem z Jonnym Danielsem, opublikował książkę "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać".
Książka to przede wszystkim rozmowa o stereotypach jakie ciągle istnieją między Polakami i Żydami. Autorzy dyskutują też o historii, współczesnej polityce i aktualnych wydarzeniach.
Po spotkaniu z czytelnikami w Choszcznie Joanna Skonieczna pytała Bartosza Węglarczyka m.in. o to, co dają takie spotkania.

Książka „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać” ukazała się kilka tygodni temu nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne. Bartosz Węglarczyk rozmawia w niej z Johnnym Danielsem założycielem i prezesem fundacji From The Depths opiekującej się Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata. W 2015 roku wydawany w USA żydowski magazyn „The Algemeiner” uznał go za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na świecie.
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2021-11-19, godz. 20:39 "Coraz trudniej we wszystkim", czyli "Przedświty" Orła [ROZMOWA] Na rynku wydawniczym ukazała się ósma książka w dorobku Pawła Orła zatytułowana Przedświty. Jak pisze Jerzy Franczak, to "książka tak niepodobna do… » więcej 2021-11-21, godz. 15:01 Marek Boszko Rudnicki z nową książką "Vakho. Wilcze szczenię" [ROZMOWA] Marek Boszko Rudnicki właśnie wydał swoją najnowszą książkę "Vakho. Wilcze szczenię". Powieść ukazała się jednocześnie w Polsce i USA. To historia… » więcej 2021-11-07, godz. 13:18 "Druzgi" - czyli resztki po katastrofie wszelkich stabilnych miar [POSŁUCHAJ] Na rynku wydawniczym ukazała się najnowsza książka poetycka Macieja Meleckiego zatytułowana "Druzgi". Tom stanowi w swym zamyśle kontynuuje główne tematy… » więcej 2021-11-01, godz. 13:23 Wznowienia książek Artura Daniela Liskowackiego [ROZMOWA] Artur Daniel Liskowacki, dzięki współpracy z Wydawnictwem Forma, daje swoim czytelnikom trzy nowe/stare książki. Dwie z nich to stare wydania, ale na nowo… » więcej 2021-10-24, godz. 14:08 Marek Teler - "Upadły amant. Historia Igo Syma" [ROZMOWA] Igo Sym to przedwojenny filmowy amant, który Marlenę Dietrich nauczył grać na muzycznej pile, z Hanką Ordonówną występował m.in. w słynnym filmie "Szpieg… » więcej 2021-10-17, godz. 15:39 "Oto sztuka polskiego plakatu" [ROZMOWA] Eryk Lipiński, Henryk Tomaszewski, Jan Lenica, Jan Młodożeniec czy Franciszek Starowieyski - nazwiska polskich artystów plastyków są na świecie tak samo… » więcej 2021-10-10, godz. 22:20 Anna Mieszczanek - "Dzień bez Teleranka" [ROZMOWA] Przez wiele lat, w czasach PRL-u niedzielny program telewizyjny kojarzył się z sygnałem programu dla dzieci i młodzieży. Piejący kogut, punktualnie o godzinie… » więcej 2021-10-02, godz. 21:30 Nieznośna ciężkość winy, czyli "Zapiski z nocnych dyżurów" Jacka Baczaka [ROZMOWA] W tym roku mija ćwierć wieku od pierwszego wydania "Zapisków z nocnych dyżurów" i 25 lat od przyznania Jackowi Baczakowi prestiżowej Nagrody im. Kościelskich… » więcej 2021-10-03, godz. 15:26 Maja Iwaszkiewicz - "Świnia na sądzie ostatecznym" [ROZMOWA] "O takim średniowieczu nikt jeszcze nie pisał" - to zdanie promujące książkę Mai Iwaszkiewicz "Świnia na sądzie ostatecznym". Rzeczywiście o średniowieczu… » więcej 2021-09-19, godz. 19:58 "1980. Jedno plemię" Agnieszki Kuchcińskiej-Kurcz [ROZMOWA] W ubiegłym roku z okazji 40-lecia Sierpnia '80 na placu Solidarności w Szczecinie stanęła wystawa zatytułowana "1980. Jedno plemię". Kuratorka Agnieszka… » więcej
1011121314