Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Akcja poszukiwania zaginionych dzieci trwała od 14 sierpnia. Fot. Adam Wójcik [Radio Szczecin/Archiwum]
Akcja poszukiwania zaginionych dzieci trwała od 14 sierpnia. Fot. Adam Wójcik [Radio Szczecin/Archiwum]
"Rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią" - czytamy w tekście podpisanym przez babcię, dziadka oraz ciocie i wujków rodzeństwa - podaje onet.pl. Dzieci, we wtorek utonęły w Bałtyku.
Jak czytamy w oświadczeniu: "wobec licznych ataków w kierunku rodziców informujemy, że zrobili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice. W czasie, gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie. Oboje rodzice zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Ponieważ w sprawie media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci i wydały go jeszcze przed formalnym wszczęciem postępowania przez prokuraturę, wobec licznych wątpliwości w sprawie oznakowania kąpieliska i działań ratunkowych, rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe".

Po tragedii prokuratura z urzędu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Również rodzice dzieci powiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na plaży - chcą wyjaśnić czy nie dopuściły się zaniedbań.

Do tragedii doszło 14 sierpnia. Według ustaleń policji, matka z trójką dzieci kąpała się na niestrzeżonym odcinku plaży - niedaleko falochronu. Kiedy wyszła na chwilę z wody - fala miała porwać dzieci. Najstarsze dziecko 14-latka - ratownicy wyciągnęli z wody, ale niestety nie udało się go uratować. W piątek odnaleziono ciało 11-latki. W sobotę jej 13-letniego brata.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty