Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Filharmonia w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Andrzej Lampert, Adam Sztaba czy Ralph Kaminski to tylko część wykonawców, którzy jesienią zagrają w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
W piątek poznamy pełny harmonogram nadchodzącego sezonu artystycznego. Filharmonia, w związku z pandemią koronawirusa, była zamknięta przez prawie pół roku, a koncerty odbywały się online - mówi dyrektor placówki, Dorota Serwa.

- Było wyzwanie zwłaszcza, że na początku nie było możliwości wygenerowania nowych materiałów dźwiękowych, więc przede wszystkim pracowaliśmy na naszych archiwach. Trochę w przyspieszonym tempie nauczyliśmy się poruszać na scenie online - wspomina Serwa.

Od września Filharmonia ruszy pełną parą. Wciąż jednak obowiązywały będą restrykcje sanitarne.

- Koncert będzie można słuchać w maseczce. Ustawienie będzie szachownicowe, czyli przemiennie będą siedzieć nasi słuchacze. Oczywiście wszystkie niezbędne środki do odkażania będą zapewnione w filharmonii - dodaje Serwa.

Otwarta sprzedaż biletów na wszystkie wydarzenia rozpocznie się 13 sierpnia. Wcześniej wejściówki będą mogli nabyć jedynie posiadacze abonamentów.
- Trochę w przyspieszonym tempie nauczyliśmy się poruszać na scenie online - wspomina Serwa.
- Oczywiście wszystkie niezbędne środki do odkażania będą zapewnione w filharmonii - dodaje Serwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty