Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
- To będzie wyjątkowy rok akademicki, chociaż trudno przewidzieć, jak on będzie wyglądał - mówił, w dniu uroczystej inauguracji, dr hab. Waldemar Urbanik, rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie.
Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich wyższych uczelni. Zajęcia nie mogą odbywać się tradycyjnie, a szkoły wybrały model hybrydowy, tzn. zajęcia stacjonarne łączą ze zdalnymi. Tak samo jest w Wyższej Szkole Humanistycznej. Nauczanie tylko w formie zdalnej odbywałoby się z wielką szkodą dla studentów i procesu kształcenia.

- Nic, absolutnie nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu pomiędzy studentem a wykładowcą. Oczywiście, hybrydowość czy zdalność nauczania jest wymuszona czasem pandemii, ale nie łudźmy się, że to ma wiele wspólnego z tradycyjnym sposobem kształcenia. To jest substytut kształcenia - tłumaczył Urbanik.

Studenci pierwszego roku przyznawali, że taka organizacja zajęć powoduje, że trudniej im zasmakować życia studenckiego.

- Na początku było trochę ciężko odnaleźć się w nowej szkole, powoli nam się to udaje. Wolałbym, żeby zajęcia odbywały się jednak stacjonarnie, żeby mieć kontakt ze sobą nawzajem. - Jak trzeba to trzeba, musimy się z tym pogodzić. Trochę szkoda, bo jednak studia to jest nowość dla nas - mówili studenci.

Na uczelni studiuje około 2 tysięcy osób.
- Nic absolutnie nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu pomiędzy studentem a wykładowcą - stwierdził Urbanik.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty