Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zachodniopomorski wojewoda zapewniał w "Rozmowie pod Krawatem", że proces szczepienia na koronawirusa w Polsce już przebiega dobrze, a z czasem będzie usprawniany.
Zbigniew Bogucki zwracał uwagę, że 14 stycznia mija termin zgłaszania się pracowników służby zdrowia, gdzie dawki dla "grupy 0" są zabezpieczone w całości - a do naszego regionu trafiło do tej pory blisko 22 tysiące szczepionek.

- Będę ostatnim, który uzna, że wszystko jest świetnie i wszystko toczy się bez zarzutu, bo byłoby to po prostu wprowadzanie w błąd. Z drugiej strony natomiast ten proces, olbrzymie logistyczne wyzwanie, jest realizowany sprawnie, jeżeli nie bardzo sprawnie. Szczepienie postępuje ze 100% wydajnością, bo to są jakieś pojedyncze przypadki, kiedy - również w skali kraju tak się odbywa - szczepionki nie są wykorzystywane - zapewniał Bogucki.

Zbigniew Bogucki podkreślał, że to szpitale zamawiają szczepionki, co decyduje o liczbie osób, które dostają lek.
- Będę ostatnim, który uzna, że wszystko jest świetnie i wszystko toczy się bez zarzutu, bo byłoby to po prostu wprowadzanie w błąd. Z drugiej strony natomiast ten proces, olbrzymie logistyczne wyzwanie, jest realizowany sprawnie, jeżeli nie bardzo sprawnie. Szczepienie postępuje ze 100% wydajnością, bo to są jakieś pojedyncze przypadki, kiedy - również w skali kraju tak się odbywa - kiedy szczepionki nie są wykorzystywane - zapewniał Bogucki.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Z uśmiechem (zażenowania wprawdzie, ale jednak!) wysłuchałem tej rozmowy prowadzonej w konwencji: "wszyscy doskonale wiemy że Polska pod rządami PiSu jest zajebista, proszę nam tylko powiedzieć - jak bardzo i dlaczego?"
Obaj usiłowali nas przekonać, że w liczbach bezwzględnych (co podkreślali!) jesteśmy na 3-4 miejscu w Europie, ale "zapomnieli" dodać, że w liczbach wyszczepionych na 1000 mieszkańców - szorujemy brzuchem po dnie i że w tym tempie to minie kilka lat zanim Polacy zostaną skutecznie wyszczepieni.
Fajne wtręty prowadzącego w stylu: a jeszcze niektórzy wbijają wam szpilki, to nie ludzie są, to wilki!
W sumie, to taka satyryczna audycja z rana potrafi człowiekowi "zrobić dzień" :))
A tak na poważnie, to mnie zastanawia dlaczego to tylko 80-latkowie zostali uznani przez PiS za grupę "seniorów"???
Przedstawiciel PiSu nie raczył też powiedzieć, kiedy to 70-latkowie, czyli jak mniemam wg nich "ludzie w średnim wieku", mogą się rejestrować na szczepienia? I czy te szczepienia będą jeszcze w tym roku...
Szymańczyk ma prosty wybór - albo będzie robił to co robi, albo nie będzie robił nic, bo przecież nic innego nie umie. A jeść trzeba.
Władza sama siebie chwali że super zorganizowała akcję szczepień, brakowało żeby Pan Bogucki sam siebie pogłaskał po glowie. Może teraz, dla odmiany, jakiś wywiad z przedstawicielami służby zdrowia? Niech się wypowiedzą jak to wygląda od środka. Aaa, zapomniałem w państwie Prawa i Sprawiedliwości lekarze mają założona cenzurę i nie mogą wypowiadać się oficjalnie na temat strategii walki z wirusem. Ot, demokracja wg Kaczyńskiego i Ziobry.
Dlaczego nie informujecie ludzi, że te szczepienia, to eksperyment medyczny?!
Prawo uniwersalne, to kodeks norymberski regulujący eksperymenty przeprowadzające na ludziach.
Kodeks został opracowany przez aliancki trybunał wojskowy opracowany w 1949 r.
Dlaczego uważasz że to "eksperyment"? o 3 zakończonych fazach testów klinicznych było coś w tych traktatach z Norymbergii?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty