Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Gryfińskie targowisko od lat wymaga remontu. Teraz przyszłość tego miejsca stoi pod znakiem zapytania. Władze miasta mają plan, aby przenieść handlarzy w inne miejsce. Konkretów jednak brak.
Obecnie targowiskiem zarządza miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jednak ten od pierwszego lipca przestaje istnieć w dotychczasowej formie, bo wspólnie z Centrum Wodnym Laguna stworzy nową jednostkę budżetową. I pewne jest, że nowa placówka targowiska pod sobą mieć nie będzie.

- Jeśli Pani pyta o zarząd, to jest sprawa wtórna - mówi Paweł Nikitiński, wiceburmistrz Gryfina. - Może to robić jedna z naszych spółek komunalnych i najprawdopodobniej jedna z naszych spółek samorządowych albo Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych lub też Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Władze miasta chciałyby przenieść targowisko.

- Wskazaliśmy zupełnie nowe miejsce do funkcjonowania Targowiska Miejskiego w Gryfinie; to jest zbieg ulic Żołnierzy Wyklętych, Bałtyckiej i Sportowej - tłumaczy wiceburmistrz.

Sami przedsiębiorcy na temat zmian nie wiedzą nic.

- Tak dokładnie, to nie słyszeliśmy jeszcze nic takiego - mówi jeden z handlujących.

Na ten moment żadne plany nie są wiążące, bo radni muszą najpierw zatwierdzić studium zagospodarowania przestrzennego. Najbliższa sesja jest zaplanowana na przyszły czwartek.
Relacja Katarzyny Świerczyńskiej.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty