Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie aborcji komentowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". PO oficjalnie popiera aborcję do 12 tygodnia ciąży.
- Wreszcie poznaliśmy ich prawdziwą twarz - komentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska. - Platforma Obywatelska potwierdziła, że jest ugrupowaniem skrajnie lewicowym i stanowisko Platformy, tak de facto propozycja dopuszczania aborcji na życzenie. Nie można tego przykrywać innymi słowami.

Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy Obywatelskiej tłumaczyła, PO to "partia szerokiego centrum". - Dziwi mnie trochę z ust pani posłanki partii, która wszystko znacjonalizuje i upaństwawia, że to my jesteśmy partią lewicową, a nie PiS, bo jest zupełnie odwrotnie. Bardzo się cieszę, że mamy już stanowisko i mam nadzieję, że to zamknie dyskusję - stwierdziła Kluzik-Rostkowska.

Stanowisko Platformy Obywatelskiej mówi o tym, że kobieta powinna sama podjąć decyzję ws. aborcji w trudnych sytuacjach, po konsultacji z psychologiem i lekarzem. W przedstawianym pakiecie liberalizacji prawa aborcyjnego znajduje się również między innymi dostęp do edukacji seksualnej, finansowanie badań prenatalnych oraz bezpłatny dostęp do metody "in vitro".
- Wreszcie poznaliśmy ich prawdziwą twarz - komentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska.
Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy Obywatelskiej tłumaczyła, PO to "partia szerokiego centrum".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty