Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zadowolone są zarówno dzieci jak i rodzice - od poniedziałku otwarte są przedszkola i żłobki. Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Zadowolone są zarówno dzieci jak i rodzice - od poniedziałku otwarte są przedszkola i żłobki. Zamknięte były od końca marca. To z powodu trzeciej fali zakażeń koronawirusem.
Dobowa liczba nowych zakażeń zaczęła spadać, dlatego rząd zdecydował o luzowaniu obostrzeń. To duża ulga - mówili rodzice w Szczecinie.

- Szczepimy się, więc myślę, ze wszystko będzie "do przodu", że będzie dobrze - mówiła jedna z mam. - To duże udogodnienie dla rodziców, ale też trochę stresujące. A dla dzieci?! On dzisiaj był przeszczęśliwy, biegł, nie mógł się doczekać - dodała.

- Cieszysz się, że wracasz do przedszkola? - dopytywała reporterka Radia Szczecin.

- Tak, zobaczę koleżanki i kolegów - odparł jeden z przedszkolaków.

- Odkąd jest pandemia przedszkole dba o to, by były wszystkie zajęcia, wejście... Jest przygotowane wszystko tak, że jesteśmy bezpieczni, tak my, jak i dzieci - dodała kolejna z mam.

- Odrobina normalności daje nadzieję na przyszłość. Dzieci stęskniły się za swoimi rówieśnikami, a w domu jednak to nie jest taka sama zabawa - ocenił tata kolejnego przedszkolaka.

Szkoły nadal są zamknięte, a uczniowie uczą się zdalnie. Jeżeli spadek zachorowań utrzyma się, niewykluczone, że placówki dla najmłodszych uczniów otwarte zostaną pod koniec kwietnia.
Relacja Joanny Gralki
Zadowolone są zarówno dzieci jak i rodzice - od poniedziałku otwarte są przedszkola i żłobki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zadowolone są zarówno dzieci jak i rodzice - od poniedziałku otwarte są przedszkola i żłobki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty