Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W piątek w bazie WOPR odbyło się uroczyste podniesienie bandery i ślubowanie nowych ratowników.
W szeregi jednostki wstąpiło też kilkudziesięciu nowych ratowników.

Prezydent Szczecina przekazał ratownikom nowy skuter wodny zakupiony w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

- Sezon 2021 letni uważam za otwarty - mówi Jacek Kleczaj, prezes szczecińskiego WOPRu.- Ten rok był dosyć trudny z powodu pandemii dla wszystkich, ale dla WOPRu był szczególnie trudny, dlatego że nie można było organizować szkoleń ratowników. Nam się to udało, tutaj wśród tych młodych ludzi jest 15 zawodowych ratowników, którzy dziś złożą przyrzeczenia.

- Pływam od 15 lat, zacząłem w wieku 3 lat, także pływakiem jestem od zawsze. Od zawsze miałem ciągoty do wody, więc pomyślałem, że warto będzie nabyć te umiejętności, żeby móc pomagać innym. Marzenie z dzieciństwa, zawsze podziwiałam, jak ratownicy stoją na wieży i wszystkich obserwują i pilnują, żeby nikt się nie utopił. Tak jakoś wyszło, że w końcu udało się je spełnić - mówią zaprzysiężeni ratownicy.

Jacek Kleczaj, prezes szczecińskiego WOPRu już zapowiedział, że WOPR zgłosi kolejne projekty do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty