Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: Grupa Medyczna Drawsko
Źródło: Grupa Medyczna Drawsko
Grupa medyków z Drawska Pomorskiego nagrała teledysk pt. ,,Strzał Adrenaliny" o tym, jak udzielać pierwszej pomocy. Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby teledysk nie powstał w formie utworu hip - hopowego. W trakcie rapowania pokazywana była m.in. metoda sztucznego oddychania. Zofia Zbożnik z Grupy Medycznej Drawsko, mówi, że medycy w nietuzinkowy sposób, chcieli poszerzyć wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy.
- Teledysk zawiera w sobie elementy udzielania pierwszej pomocy, użycia AED i to czym Grupa Medyczna Drawsko na co dzień się zajmuje: propagowanie pierwszej pomocy, dobrych wzorców, tego, by nie bać się pomóc i by zapamiętać jak tej pomocy udzielić, czyli słynne 30 do 2 - 30 uciśnięć i dwa wdechy - mówi Zbożnik.

W utworze Strzał Adrenaliny chodziło o to, żeby za pomocą słów opowiedzieć, jak udzielać pierwszej pomoc, mówił raper Lipen. - W tym utworze starałem się w sposób przystępny dla słuchacza "przemycić mu" instruktaż pierwszej pomocy.

Utwór na wszystkich kanałach społecznościowych oraz youtubie ma łącznie 125 tys. wyświetleń i został objęty honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej w Szczecinie.


Zofia Zbożnik z Grupy Medycznej Drawsko, mówi, że medycy w nietuzinkowy sposób, chcieli poszerzyć wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy.
W utworze Strzał Adrenaliny chodziło o to, żeby za pomocą słów opowiedzieć jak udzielać pierwszej pomoc, mówił raper Lipen.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty