Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Kamiński, Kancelaria Senatu
Fot. Łukasz Kamiński, Kancelaria Senatu
Wybór nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej podzielił gości programu "Radio Szczecin na Wieczór". W piątek Senat wyraził zgodę na powołanie na to stanowisko dr. Karola Nawrockiego, gdańskiego historyka, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej.
Duże nadzieje z powołaniem nowego prezesa IPN-u wiąże szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - Wybierając i popierając go uznajemy, że prezentuje sobą absolutnie zalety, które są wskazane na tym stanowisku. Ja osobiście mam wielką nadzieję, że z tego zadania wywiąże się dobrze - powiedział Dobrzyński.

Odmienne zdanie ma Kazimierz Kleina - senator Platformy Obywatelskiej, który twierdzi, że nowy prezes IPN-u, nie będzie bronił interesu tej instytucji. - Został zatrudniony człowiek, który nie ma takiego autorytetu, nie jest taką osobą niezależną, która będzie broniła spraw, które są zadaniami Instytutu Pamięci Narodowej, a jednak doświadczenie pokazuje, że zachowanie pana dyrektora Nawrockiego było tendencyjnie polityczne - stwierdził Kleina.

Nowy prezes został zaprzysiężony jeszcze w piątek. Swoje stanowisko obejmie w lipcu po tym, jak skończy się kadencja obecnego prezesa Jarosława Szarka.
Duże nadzieje z powołaniem nowego prezesa IPN-u wiąże szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Odmienne zdanie ma Kazimierz Kleina - senator Platformy Obywatelskiej, który twierdzi, że nowy prezes IPN-u, nie będzie bronił interesu tej instytucji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty