Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pomysł zwyciężył w konkursie "Złota Wspólnota" Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Chwycili za pędzle, szpachle i weszli na drabiny, by wspólnymi siłami odmalować swoją bramę - to sąsiedzi z kamienicy przy ul. Łokietka w Szczecinie.
Ich pomysł zwyciężył w konkursie "Złota Wspólnota" Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego.

- Jesteśmy przy ul. Łokietka 23. Jest tu zupełnie inaczej: zrobiło się wesoło i kolorowo. Mamy szczeciński żart, czyli Szczecin, który leży nad morzem, fale, jakiegoś wycieczkowca, żaglówki, dźwigozaury... - wylicza Marta Krupa. - Mieliśmy pędzle, każdy malował swój dodatkowy element. W planach jest dodatkowo marynarz, za jakiś czas pokaże się coś nowego - dodała.

- Zgraliśmy się z sąsiadami, stworzyliśmy - można powiedzieć - nową bramę. Przechodnie robią sobie fotki, to nasze dzieło, pierwsze w Szczecinie. Moje dzieło to latarnia... - przyznał Jarosław Minkiewicz.

Tak dużo udało się zrobić za 2 tys zł. Prace trwały ok 2 tygodnie.

Teraz trwa kolejna edycja sąsiedzkiego konkursu dla mieszkańców osiedli, które finansuje miasto: Centrum, Śródmieście-Zachód lub Turzyn.

Pomysły na odnowienie przestrzeni wokół domu należy wysyłać do Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego do poniedziałku.

Zwycięży pięć projektów, które później będą sfinansowane środkami przekazanymi przez miasto.
Relacja Anny Łukaszek (Radio Szczecin)
Pomysł zwyciężył w konkursie "Złota Wspólnota" Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pomysł zwyciężył w konkursie "Złota Wspólnota" Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty